ENERGETYKA, RYNEK ENERGII - CIRE.pl - energetyka zaczyna dzień od CIREHandel emisjami CO2
Właścicielem portalu jest ARE S.A.
ARE S.A.

SZUKAJ:PANEL LOGOWANIA

X
Portal CIRE.PL wykorzystuje mechanizm plików cookies. Jeśli nie chcesz, aby nasz serwer zapisywał na Twoim urządzeniu pliki cookies, zablokuj ich stosowanie w swojej przeglądarce. Szczegóły.KONTAKT
Ceny uprawnień do emisji CO2 na 11-letnim maksimum
12.04.2019r. 05:05

Tomasz Bujacz, Bartosz Wilamowski, trading@vertis.com
Podczas wczorajszego notowania ceny uprawnień do emisji CO2 osiągnęły kolejny rekord i 11-letnie maksimum. W ostatnich minutach notowania cena na kontrakcie terminowym EUA DEC19 osiągnęła poziom 27,41 EUR/EUA zamykając w konsekwencji wczorajszy dzień wzrostem o 4,6 proc. w ujęciu dziennym.
W przyszłym tygodniu z uwagi na zbliżające się święta, oferowany wolumen na aukcji będzie mniejszy niż w obecnym tygodniu. Dodatkowo ostateczny termin na umorzenie emisji za rok 2018 przypada na koniec kwietnia.

Wczoraj ukazała się nowa prognoza cen uprawnień do emisji CO2 opublikowana przez Carbon Pulse. Analitycy podnieśli swoje oczekiwania na kolejne lata, szacując średnią cenę EUA dla roku 2020 na poziomie 30.48 EUR/EUA.

(856x504)

Na Węgrzech oddano do użytku największą elektrownię słoneczną o łącznej mocy 22,6 MW, obiekt może zaspokoić zapotrzebowanie na energię elektryczną dziesięciu tysięcy gospodarstw domowych. Łączna moc zainstalowana źródeł fotowoltaicznych na Węgrzech wynosi 400 MW, a plan na kolejne 2 lata zakłada przynajmniej podwojenie tych mocy i zainstalowanie kolejnych 400-600 MW. Plany węgierskiego rządu zakładają udział OZE na poziomie 14,65 proc. do 2020 roku.

DODAJ KOMENTARZ
Redakcja portalu CIRE informuje, że publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu CIRE. Redakcja portalu CIRE nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Przesłanie komentarza oznacza akceptację Regulaminu umieszczania komentarzy do informacji i materiałów publikowanych w portalu CIRE.PL
Ewentualne opóźnienie w pojawianiu się wpisanych komentarzy wynika z technicznych uwarunkowań funkcjonowania portalu. szczegóły...

Podpis:


Poinformuj mnie o nowych komentarzach w tym temacie
cire
©2002-2020
Agencja Rynku Energii S.A.
mobilne cire
IT BCE