ENERGETYKA, RYNEK ENERGII - CIRE.pl - energetyka zaczyna dzień od CIREHandel emisjami CO2
Właścicielem portalu jest ARE S.A.
ARE S.A.

SZUKAJ:PANEL LOGOWANIA

X
Portal CIRE.PL wykorzystuje mechanizm plików cookies. Jeśli nie chcesz, aby nasz serwer zapisywał na Twoim urządzeniu pliki cookies, zablokuj ich stosowanie w swojej przeglądarce. Szczegóły.


SPONSOR SERWISU


KONTAKT
ODCINKI
17.07.2021r. 09:00

Kolejne miesięczne opracowanie Krajowego Ośrodka Bilansowania i Zarządzania Emisjami (KOBiZE) pt. "Raport z rynku CO2 - maj 2021" prezentuje m.in. informacje dotyczące uwarunkowań rynkowych mających wpływ na system EU ETS, na temat kształtowania się cen jednostek EUA/EUAA oraz wybrane, zbiorcze dane z rynku pierwotnego i wtórnego dotyczące uprawnień EUA. Ponadto, raport zawiera informacje na temat, m.in.: przecieku dokumentów dotyczących pakietu Fit For 55%., zmian w polskiej ustawie o systemie handlu uprawnieniami do emisji, oczekiwań dotyczących rozwoju systemu EU ETS oraz pozostałych systemów handlu na świecie, stanu negocjacji wdrożenia Artykułu 6 Porozumienia z Paryża i negocjacji klimatycznych przed szczytem COP26 w Glasgow, polityki klimatycznej Kenii, kalendarium najważniejszych wydarzeń związanych z funkcjonowaniem systemu EU ETS w lipcu 2021 r., a także pozostałe informacje związane z polityką klimatyczną i innymi systemami ETS na świecie.
19.06.2021r. 09:00

Kolejne miesięczne opracowanie Krajowego Ośrodka Bilansowania i Zarządzania Emisjami (KOBiZE) pt. "Raport z rynku CO2 - maj 2021" prezentuje m.in. informacje dotyczące uwarunkowań rynkowych mających wpływ na system EU ETS, na temat kształtowania się cen jednostek EUA/EUAA oraz wybrane, zbiorcze dane z rynku pierwotnego i wtórnego dotyczące uprawnień EUA. Ponadto, raport zawiera informacje na temat, m.in.: kalkulacji nadwyżki uprawnień w 2020 r. na potrzeby rezerwy MSR, kluczowych elementów systemu handlu uprawnień w Wielkiej Brytanii (tzw. UK ETS), znaczenia pochłaniania w dochodzeniu do neutralności klimatycznej, zarządzania i instytucjonalnych ram polityki klimatycznej w państwach rozwijających się, a także pozostałe informacje związane z polityką klimatyczną i innymi systemami ETS na świecie.
20.04.2021r. 05:41

Kolejne miesięczne opracowanie Krajowego Ośrodka Bilansowania i Zarządzania Emisjami (KOBiZE) pt. "Raport z rynku CO2 - luty 2021" prezentuje m.in. informacje dotyczące kształtowania się cen jednostek EUA/EUAA/CER. Ponadto, w numerze zamieszczono informacje na temat, m.in.: prognoz emisji w EU ETS w 2020 r., wprowadzenia podatku granicznego CBAM w kontekście utrzymania bezpłatnej alokacji uprawnień, warsztatów eksperckich dotyczących przeglądu rezerwy MSR, rozważań na temat ewentualnej bańki cenowej na uprawnieniach EUA, polityki klimatycznej Ukrainy, kalendarium najważniejszych wydarzeń związanych z funkcjonowaniem systemu EU ETS w kwietniu 2021 r., a także pozostałe informacje związane z polityką klimatyczną i innymi systemami ETS na świecie.
22.03.2021r. 05:32

www.cire.pl | Obserwuj nas na facebook.com/energetyka
Kolejne miesięczne opracowanie Krajowego Ośrodka Bilansowania i Zarządzania Emisjami (KOBiZE) pt. "Raport z rynku CO2 - luty 2021" prezentuje m.in. informacje dotyczące kształtowania się cen jednostek EUA/EUAA/CER oraz wybrane, zbiorcze dane z rynków pierwotnego i wtórnego dotyczące jednostek EUA i CER. Ponadto, w raporcie zamieszczono informacje na temat, m.in.: analizy skokowych wzrostów cen uprawnień EUA na początku lutego 2021 r., polityki klimatycznej administracji prezydenta Bidena w kontekście Porozumienia paryskiego, polityki klimatycznej Nigerii, kalendarium najważniejszych wydarzeń związanych z funkcjonowaniem systemu EU ETS w marcu 2021 r., a także informacje związane z polityką klimatyczną i innymi systemami ETS na świecie.
15.02.2021r. 20:06

www.cire.pl | Obserwuj nas na facebook.com/energetyka
Kolejne miesięczne opracowanie Krajowego Ośrodka Bilansowania i Zarządzania Emisjami (KOBiZE) pt. "Raport z rynku CO2 - styczeń 2021" prezentuje m.in. informacje dotyczące uwarunkowań rynkowych mających wpływ na system EU ETS. Opracowanie zawiera również informacje na temat kształtowania się cen jednostek EUA/EUAA/CER w styczniu oraz wybrane, zbiorcze dane z rynku pierwotnego i wtórnego dotyczące jednostek EUA i CER. Ponadto, w raporcie zamieszczono informacje nt. najważniejszych wydarzeń rynkowych stycznia, a także prognozy cen uprawnień EUA w okresie 2021-2030 oraz perspektywy rynkowe na 2021 r. Dokonano także podsumowania III Forum Innowacyjności. Wiele miejsca poświęcono ogólnokrajowemu systemowi handlu uprawnieniami do emisji w Chinach.
19.01.2021r. 20:22

Tomasz Bujacz, Bartosz Wilamowski - trading@vertis.com
W styczniu 2021 w systemie EU ETS nastała czwarta faza, która będzie trwać od 2021 do 2030 roku. Okres ten ma być służyć do jak najbardziej efektywnego wykorzystania modeli politycznych i ekonomicznych do dekarbonizacji przemysłu w Unii Europejskiej.
18.01.2021r. 09:41

"Raport z rynku CO2 - grudzień 2020" zawiera między innymi podsumowania rynku uprawnień do emisji w 2020 r. W raporcie znalazły się też informacje o grudniowych konkluzjach Rady Europejskiej, nowym kalendarzu aukcji na 2021 r., projektcie rozporządzenia ws. benchmarków i nowym systemie handlu Wielkiej Brytanii - UK ETS. Raport zawiera też kalendarium najważniejszych wydarzeń związanych z funkcjonowaniem systemu EU ETS w styczniu 2021 r., a także pozostałe informacje związane z polityką klimatyczną i innymi systemami ETS na świecie.
19.12.2020r. 18:10

W listopadowym wydaniu "Raportu z rynku CO2" oprócz informacji na temat kształtowania się cen uprawnień do emisji CO2 zamieszczono między innymi informacje na temat opóźnienia aukcji uprawnień w 2021 r. oraz dostosowania capu na 2021 r. w związku z nowym okresem i wyjściem Wielkiej Brytanii z EU ETS. W raporcie omówiono też opracowanie KE dotyczącego funkcjonowania europejskiego rynku CO2 w 2019 r. oraz systemu redukcji emisji w Niemczech.
10.12.2020r. 14:50

Tomasz Bujacz, Bartosz Wilamowski - trading@vertis.com
Od początku listopada ceny uprawnień do emisji pozostają w trendzie wzrostowym. Informacje o szczepionce napływające od koncernu farmaceutycznego Pfeizer rozbudziły duże nadzieje inwestorów i na wszystkich rynkach zarówno finansowych jak i surowców obserwowaliśmy duże wzrosty.
18.11.2020r. 08:33

"Raport z rynku CO2 - październik 2020" zawiera między innymi informacje dotyczące uwarunkowań rynkowych mających wpływ na system EU ETS. W październikowym wydaniu opublikowano też informacje na temat kształtowania się cen jednostek EUA/EUAA/CER oraz wybrane, zbiorcze dane z rynku pierwotnego i wtórnego dotyczące jednostek EUA i CER. Ponadto, w numerze zamieszczono informacje na temat, m.in.: aktualizacji prognoz cen uprawnień EUA w okresie 2020-2030, poprawki z Doha do Protokołu z Kioto, polityki klimatycznej Argentyny, kalendarium najważniejszych wydarzeń związanych z funkcjonowaniem systemu EU ETS w listopadzie 2020 r., a także pozostałe informacje związane z polityką klimatyczną i innymi systemami ETS na świecie.cire
©2002-2021
Agencja Rynku Energii S.A.
mobilne cire
IT BCE