ENERGETYKA, RYNEK ENERGII - CIRE.pl - energetyka zaczyna dzień od CIREHandel emisjami CO2
Właścicielem portalu jest ARE S.A.
ARE S.A.

SZUKAJ:PANEL LOGOWANIA

X
Portal CIRE.PL wykorzystuje mechanizm plików cookies. Jeśli nie chcesz, aby nasz serwer zapisywał na Twoim urządzeniu pliki cookies, zablokuj ich stosowanie w swojej przeglądarce. Szczegóły.


SPONSOR SERWISU


KONTAKT
Duże szkody w Europie spowodowane zmianami klimatycznymi
04.04.2019r. 05:07

Tomasz Bujacz, Bartosz Wilamowski, trading@vertis.com
Ekstremalna pogoda spowodowała 453 mld euro szkód w Europejskim Obszarze Gospodarczym.
Według danych opublikowanych przez Europejską Agencję Środowiska (EEA), 33 kraje Europejskiego Obszaru Gospodarczego doświadczyły łącznej straty w wysokości 13 mld euro rocznie od przełomu dekady z powodu powodzi, susz, fal upałów i innych ekstremalnych warunków pogodowych. Niemcy, Włochy, Francja i Wielka Brytania znalazły się na szczycie listy krajów najbardziej dotkniętych przez szkody.

Podczas wczorajszego notowania cena na kontrakcie terminowym EUA DEC19 przełamała psychologiczny próg 23 EUR i zamknęła notowanie na poziomie 23.20 EUR/EUA tj. z zyskiem wynoszącym 5,2 proc. w ujęciu dziennym. Brak aukcji w połączeniu z poprawą rentowności elektrowni wykorzystujących węgiel wpłynęło na tak duży rajd cen. Handlowany wczoraj wolumen wyniósł prawie 23 mln ton.

(900x588)

KOMENTARZE ( 2 )

Rozwiń (Pełna treść komentarza)
Autor: ec 04.04.2019r. 11:05
co to za dezinformacja?
Odpowiedzi: 1 | Najnowsza odpowedź: 04-04-2019r. 12:02 ODPOWIEDZ ZGŁOŚ DO MODERACJI
Dodaj nowy Komentarze ( 2 )

DODAJ KOMENTARZ
Redakcja portalu CIRE informuje, że publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu CIRE. Redakcja portalu CIRE nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Przesłanie komentarza oznacza akceptację Regulaminu umieszczania komentarzy do informacji i materiałów publikowanych w portalu CIRE.PL
Ewentualne opóźnienie w pojawianiu się wpisanych komentarzy wynika z technicznych uwarunkowań funkcjonowania portalu. szczegóły...

Podpis:


Poinformuj mnie o nowych komentarzach w tym temacie
cire
©2002-2020
Agencja Rynku Energii S.A.
mobilne cire
IT BCE