ENERGETYKA, RYNEK ENERGII - CIRE.pl - energetyka zaczyna dzień od CIREHandel emisjami CO2
Właścicielem portalu jest ARE S.A.
ARE S.A.

SZUKAJ:PANEL LOGOWANIA

X
Portal CIRE.PL wykorzystuje mechanizm plików cookies. Jeśli nie chcesz, aby nasz serwer zapisywał na Twoim urządzeniu pliki cookies, zablokuj ich stosowanie w swojej przeglądarce. Szczegóły.


SPONSOR SERWISU


KONTAKT
Publikacja zweryfikowanych emisji za rok 2018 już dzisiaj
01.04.2019r. 06:09

Tomasz Bujacz, Bartosz Wilamowski, trading@vertis.com
W poniedziałek 1 kwietnia Komisja Europejska poda informację na temat zweryfikowanych emisji za rok 2018.
Czynniki, mogące mieć wpływ na cenę EUA w tym tygodniu:
  • W tym tygodniu w drodze czterech aukcji w sumie oferowanych będzie 10,7 mln uprawnień do emisji CO2, to o 29 proc. mniej niż w poprzednim tygodniu. Na najbliższą środę nie zostały zaplanowane aukcje.
  • Dzisiaj w godzinach popołudniowych Komisja Europejska udostępni dane dotyczące zweryfikowanej emisji za rok 2018. Uczestnicy rynku oczekują spadku emisji o 3-5 proc w stosunku do roku 2017, głównie z powodu dekarbonizacji sektora energetycznego.
  • W zależności od różnicy między oczekiwaniami rynku a rzeczywistymi danymi dotyczącymi emisji za rok 2018 oraz wiadomościami dotyczącymi rozmów w sprawie Brexitu, rynek uprawnień do emisji pozostanie zmienny.


Najważniejsze wydarzenia z ubiegłego tygodnia:
  • W ubiegłym tygodniu, w pierwszych czterech dniach ceny uprawnień do emisji CO2 rosły, jednak piątek okazał się spadkowy, ponieważ inwestorzy byli rozczarowani kolejnym odrzuceniem umowy w sprawie Brexitu. Cena na kontrakcie terminowym EUA DEC19 zamknęła tydzień ze wzrostem 4,4 proc.w ujęciu tygodniowym.
  • Hiszpania przeznaczyła 91 mln euro na zrekompensowanie energochłonnego przemysłu za pośrednie emisje w 2018 roku.
  • Parlament Europejski oczekuje przedstawienia alternatywy w sprawie Brexitu w poniedziałek 1 kwietnia, w przeciwnym razie Wielka Brytania opuści UE 12 kwietnia bez porozumienia (twardy Brexit).


(900x588)

DODAJ KOMENTARZ
Redakcja portalu CIRE informuje, że publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu CIRE. Redakcja portalu CIRE nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Przesłanie komentarza oznacza akceptację Regulaminu umieszczania komentarzy do informacji i materiałów publikowanych w portalu CIRE.PL
Ewentualne opóźnienie w pojawianiu się wpisanych komentarzy wynika z technicznych uwarunkowań funkcjonowania portalu. szczegóły...

Podpis:


Poinformuj mnie o nowych komentarzach w tym temacie
cire
©2002-2020
Agencja Rynku Energii S.A.
mobilne cire
IT BCE