ENERGETYKA, RYNEK ENERGII - CIRE.pl - energetyka zaczyna dzień od CIREHandel emisjami CO2
Właścicielem portalu jest ARE S.A.
ARE S.A.

SZUKAJ:PANEL LOGOWANIA

X
Portal CIRE.PL wykorzystuje mechanizm plików cookies. Jeśli nie chcesz, aby nasz serwer zapisywał na Twoim urządzeniu pliki cookies, zablokuj ich stosowanie w swojej przeglądarce. Szczegóły.


SPONSOR SERWISU


KONTAKTWielka Brytania pozostaje dziś w centrum uwagi
29.03.2019r. 05:05

Tomasz Bujacz, Bartosz Wilamowski, trading@vertis.com
Dzisiaj jest ostatnie głosowanie w sprawie Brexitu. Brytyjski rząd podda pod głosowanie projekt umowy wyjścia z UE, wynegocjowany przez Theresę May, ale bez deklaracji politycznej nt. przyszłych relacji ze Wspólnotą. Rada Europejska zażądała przyjęcia głównego tekstu do końca dnia dzisiejszego jako warunku dla przedłużenia procesu opuszczenia UE do 22 maja. W razie nieprzyjęcia proponowanej umowy Wielka Brytania będzie miała czas do 12 kwietnia, by zdecydować się albo na no-deal Brexit, albo na przedłużenie swego członkostwa w UE na kolejny rok i udział w wyborach europejskich.

Jednocześnie emisje w Wielkiej Brytanii spadły w ubiegłym roku o 3 proc.. Według wstępnych danych rządu emisje w sektorze energetycznym spadły o 10 proc., a emisje z transportu o 3 proc.. Udział źródeł energii o niskiej emisji dwutlenku węgla (odnawialnych i jądrowych) wzrósł do 53 proc., co stanowi nowy rekord.

Po słabym starcie, cena na kontrakcie terminowym EUA Dec19 przełamała psychologiczny próg oporu na poziomie 22 EUR a także 22,05 (20DMA), zamykając dzień na poziomie 22,26 i zyskując 1,88 proc. w stosunku do poprzedniego zamknięcia. Handlowany wolumen był znacząco mniejszy niż podczas ostatnich notowań i wyniósł niecałe 20 mln.

(900x588)


DODAJ KOMENTARZ
Redakcja portalu CIRE informuje, że publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu CIRE. Redakcja portalu CIRE nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Przesłanie komentarza oznacza akceptację Regulaminu umieszczania komentarzy do informacji i materiałów publikowanych w portalu CIRE.PL
Ewentualne opóźnienie w pojawianiu się wpisanych komentarzy wynika z technicznych uwarunkowań funkcjonowania portalu. szczegóły...

Podpis:


Poinformuj mnie o nowych komentarzach w tym temacie
cire
©2002-2020
Agencja Rynku Energii S.A.
mobilne cire
IT BCE