ENERGETYKA, RYNEK ENERGII - CIRE.pl - energetyka zaczyna dzień od CIREHandel emisjami CO2
Właścicielem portalu jest ARE S.A.
ARE S.A.

SZUKAJ:PANEL LOGOWANIA

X
Portal CIRE.PL wykorzystuje mechanizm plików cookies. Jeśli nie chcesz, aby nasz serwer zapisywał na Twoim urządzeniu pliki cookies, zablokuj ich stosowanie w swojej przeglądarce. Szczegóły.


SPONSOR SERWISU


KONTAKT
Ceny uprawnień do emisji w górę
28.03.2019r. 10:06

Tomasz Bujacz, Bartosz Wilamowski, trading@vertis.com
W środę aukcja 4,4 mln uprawnień do emisji w imieniu Polski została rozliczona z niewielką różnicą do ceny na rynku wtórnym, w konsekwencji czego ceny uprawnień do emisji skoczyły lekko do góry.
Cena zamknięcia na najbardziej płynnym kontrakcie terminowym EUA Dec19 wyniosła 21,85 euro, zyskując 1,4 proc. w porównaniu dziennym.

Uczestnicy rynku z dużą uwagę przyglądają się sytuacji w Wielkiej Brytanii, bo jak wiadomo scenariusze Brexitu będą miały duży wpływ na rynek uprawnień do emisji Co2. W środę brytyjska Izba Gmin nie poparła żadnej alternatywy ws. Brexitu. Pozycja funta brytyjskiego osłabiła się, ponieważ wzrosło prawdopodobieństwo wyjścia Wielkiej Brytanii z UE bez porozumienia (tzw. no-deal Brexit). Następne 48 godzin mogą okazać się kluczowe dla Wielkiej Brytanii, gdyż zgodnie z wymogami Rady Europejskiej, ma ona przekazać decyzję o planie odejścia do najbliższego piątku.

Są możliwe dwa scenariusze:
1. Parlament zgodzi się z umową wyjścia z UE wynegocjowaną przez Theresę May, a Wielka Brytania opuści Wspólnotę 22 maja.
2. Doprowadzenie do bezumownego Brexitu w terminie 12 kwietnia.

DODAJ KOMENTARZ
Redakcja portalu CIRE informuje, że publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu CIRE. Redakcja portalu CIRE nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Przesłanie komentarza oznacza akceptację Regulaminu umieszczania komentarzy do informacji i materiałów publikowanych w portalu CIRE.PL
Ewentualne opóźnienie w pojawianiu się wpisanych komentarzy wynika z technicznych uwarunkowań funkcjonowania portalu. szczegóły...

Podpis:


Poinformuj mnie o nowych komentarzach w tym temacie
cire
©2002-2020
Agencja Rynku Energii S.A.
mobilne cire
IT BCE