ENERGETYKA, RYNEK ENERGII - CIRE.pl - energetyka zaczyna dzień od CIREHandel emisjami CO2
Właścicielem portalu jest ARE S.A.
ARE S.A.

SZUKAJ:PANEL LOGOWANIA

X
Portal CIRE.PL wykorzystuje mechanizm plików cookies. Jeśli nie chcesz, aby nasz serwer zapisywał na Twoim urządzeniu pliki cookies, zablokuj ich stosowanie w swojej przeglądarce. Szczegóły.


SPONSOR SERWISU


KONTAKT
Nowy sprawozdawca reform systemu EU ETS
07.06.2017r. 08:44

Tomasz Bujacz, Bartosz Wilamowski - trading@vertis.com
We wtorek przedstawiciele Unii Europejskiej podjęli decyzje o odwołaniu posiedzenia trójstronnego dotyczącego reform systemu EU ETS po 2020 roku, po tym jak Ian Duncan oświadczył, że nie będzie uczestniczył w rozmowach.
Poprzedni tydzień:

  • Cena na kontrakcie terminowym EUA Dec17 zamknęła piątkowe notowanie z zyskiem wynoszącym 0,6 proc. w stosunku do poprzedniego tygodnia.

  • Posiedzenie trójstronne odwołane. Drugie spotkanie trójstronne dotyczące przeglądu reform systemu EU ETS po 2020 roku zostało odwołane i przesunięte na 27 czerwca. Ian Duncan sprawozdawca Komisji Ochrony Środowiska Naturalnego, Zdrowia Publicznego i Bezpieczeństwa Żywności (ENVI) skupił się na kampanii wyborczej w Wielkiej Brytanii.

  • W poprzednim tygodniu ceny Brent spadły nawet do poziomu 49,50 USD za baryłkę z powodu wzrostu produkcji w Nigerii oraz Libii. Fakt ten nie wpłynął jednak na ceny uprawnień do emisji CO2, które nadal pozostają powyżej 5 EUR.


BIEŻĄCY TYDZIEŃ:

  • W drodze czterech aukcji w sumie oferowanych będzie 17,9 mln. uprawnień do emisji, to o 3.4 proc. więcej niż w poprzednim tygodniu.

  • W czwartek odbędą się powszechne wybory w Wielkiej Brytanii. Dowiemy się czy partii konserwatywnej uda się zdobyć większość w Parlamencie.

  • Poniedziałek w wielu krajach europejskich jest dniem wolnym od pracy. Brak aukcji oraz mniejsza aktywność uczestników rynku może wpłynąć na mniejszą zmienność cen uprawnień do emisji CO2 podczas pierwszego notowania tygodnia. Nasze bazowe oczekiwania na ten tydzień znajdują się pomiędzy 4.85 - 5.50 EUR/EUA.


Źródło: Bloomberg

Rynek CO2: Nowy sprawozdawca reform systemu EU ETS

We wtorek przedstawiciele Unii Europejskiej podjęli decyzje o odwołaniu posiedzenia trójstronnego na temat reform systemu EU ETS po 2020 roku, po tym jak Ian Duncan oświadczył, że nie będzie uczestniczył w rozmowach. Duncan tłumaczył, że harmonogram kampanii wyborczej w Wielkiej Brytanii jest mocno napięty. Ostatecznie spotkanie przesunięto na 27 czerwca.

Posłanka Julie Girling z Wielkiej Brytanii zastąpi Duncana i zostanie nowym sprawozdawcą Komisji Ochrony Środowiska Naturalnego, Zdrowia Publicznego i Bezpieczeństwa Żywności (ENVI).

USA:

W czwartek prezydent USA Donald Trump oświadczył, że jego kraj wycofa się z porozumienia paryskiego. Decyzja została bardzo mocno skrytykowana przez największe firmy w Stanach Zjednoczonych tj. Google, Tesla, Goldman Sachs. Europejski komisarz ds. zmian klimatu Cañete wyraził rozczarowanie.

MIX ENERGETYCZNY:


KALENDARIUM:

DODAJ KOMENTARZ
Redakcja portalu CIRE informuje, że publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu CIRE. Redakcja portalu CIRE nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Przesłanie komentarza oznacza akceptację Regulaminu umieszczania komentarzy do informacji i materiałów publikowanych w portalu CIRE.PL
Ewentualne opóźnienie w pojawianiu się wpisanych komentarzy wynika z technicznych uwarunkowań funkcjonowania portalu. szczegóły...

Podpis:


Poinformuj mnie o nowych komentarzach w tym temacie
cire
©2002-2018
Agencja Rynku Energii S.A.
mobilne cire
IT BCE