ENERGETYKA, RYNEK ENERGII - CIRE.pl - energetyka zaczyna dzień od CIREHandel emisjami CO2
Właścicielem portalu jest ARE S.A.
ARE S.A.

SZUKAJ:PANEL LOGOWANIA

X
Portal CIRE.PL wykorzystuje mechanizm plików cookies. Jeśli nie chcesz, aby nasz serwer zapisywał na Twoim urządzeniu pliki cookies, zablokuj ich stosowanie w swojej przeglądarce. Szczegóły.


SPONSOR SERWISU


KONTAKT
KOMENTARZE
02.12.2015r. 08:52

Nie sama polityka klimatyczna jest zła dla Polski, ale zrzeczenie się przez rząd PO suwerenności w podejmowaniu decyzji o sposobie jej realizacji.
28.11.2015r. 09:43

W poniedziałek rozpoczyna się w Paryżu Międzynarodowy Szczyt Klimatyczny (COP21). Konfederacja Lewiatan oczekuje, że zostanie zawarte nowe, prawnie obowiązujące globalne porozumienie klimatyczne, które będzie nakładało na największe gospodarki świata porównywalne obowiązki w zakresie ochrony klimatu.
Konfederacja Lewiatan
25.11.2015r. 05:15

Grzegorz Wiśniewski
Klaruje się stanowisko Polski na konferencję klimatyczną w Paryżu COP21, która zacznie się 30 listopada i ma doprowadzić do podpisania nowego światowego porozumienia klimatycznego, przynajmniej na lata 2020-2030. Dyrektor Jacek Mizak biorący dotychczas udział w pracach przygotowawczych do COP21 poinformował, że Polskie stanowisko może opierać się bardziej na koncepcji "neutralności klimatycznej, czyli dążeniu do redukcji emisji gazów cieplarnianych nie tylko poprzez ograniczenie spalania węgla i paliw kopalnych w ramach tzw. gospodarki „niskoemisyjnej”, ale np. poprzez sadzenie lasów.
19.11.2015r. 21:19

prof. dr hab. inż. Konrad Świrski, Transition Technologies SA
O zręczności w negocjacjach i w polityce można tylko marzyć patrząc na obecną sytuację energetyczną Polski. Sytuację mamy bowiem naprawdę trudną, a możliwości wyborów nie pozazdrościliby nam nawet najbardziej biegli Bizantyjczycy czy wysłannicy Rektora z Raguzy. Polska, jak sama zapisuje w swojej polityce energetycznej, musi zrealizować kilka celów, które pośrednio są wewnętrznie sprzeczne, a na pewno ograniczają obszar decyzyjny.
17.11.2015r. 05:56

dr inż. Bolesław Jankowski, Badania Systemowe "EnergSys"
Z dużym zdziwieniem przeczytałem niedawny komentarz Grzegorza Wiśniewskiego. Nie sądziłem, że w fachowej dyspucie można nadal używać sformułowań dyskredytujących osoby o innych poglądach, stawiających autora w roli propagatora jedynie słusznych racji oraz określania mianem matactwa wszelkich działań niezgodnych z poglądem autora.
11.11.2015r. 20:14

Podczas posiedzenia Komisji Środowiska Parlamentu Europejskiego (ENVI) eurodeputowana Jadwiga Wiśniewska zapytała Przewodniczącego Europejskiego Banku Centralnego Wernera Hoyera o kryteria, którymi EBI będzie się kierował przy wyborze projektów finansowanych ze środków z Funduszu Modernizacyjnego ETS.
02.11.2015r. 11:46

Portal Politico.eu pisze o wecie prezydenta RP Andrzeja Dudy dla ustawy przedłużającej obowiązywanie Protokołu z Kioto w Polsce.
29.10.2015r. 10:03

prof. dr hab. inż. Konrad Świrski, Transition Technologies SA
Decyzję Prezydenta o zawetowaniu „poprawki dauhańskiej” można rozpatrywać dwojako – albo jako samobójczy „friendly-fire” przed grudniową konferencją klimatyczną w Paryżu, gdzie prognozowana klęska i brak globalnych porozumień mogą być łatwo zrzucone na „kozła ofiarnego” czyli węglową Polskę, albo jako „ogień zaporowy” – pierwsze uderzenie przygotowawcze w kierunku renegocjacji przez Polskę ustaleń pakietu klimatycznego - jeszcze nie całkowite z niego wyjście, ale już pierwszy znak bardzo twardej pozycji i kierunku negocjacji.
28.10.2015r. 16:30

dr Arkadiusz Sekściński, Instytut Nauk Politycznych, Uniwersytet Warszawski, wiceprezes PSEW
Dwa dni po wyborach parlamentarnych Prezydent Andrzej Duda zawetował ustawę o ratyfikacji tzw. poprawki dauhańskiej, przedłużającej obowiązywanie w Polsce Protokołu z Kioto do 2020 roku. Krok głowy państwa jest więc sprzeczny z decyzją Parlamentu, który we wrześniu wyraził zgodę na dokonanie jej ratyfikacji. Weto Prezydenta z pewnością nie zostanie odrzucone, bo opozycja nie ma szans uzyskać 3/5 głosów.
27.10.2015r. 15:28

Jak podaje Kancelaria Prezydenta RP, dnia 26 października 2015 r. Prezydent Polski zawetował m.in. poprawkę przedłużającą obowiązywanie Protokołu z Kioto w Polsce.cire
©2002-2019
Agencja Rynku Energii S.A.
mobilne cire
IT BCE