ENERGETYKA, RYNEK ENERGII - CIRE.pl - energetyka zaczyna dzień od CIREHandel emisjami CO2
Właścicielem portalu jest ARE S.A.
ARE S.A.

SZUKAJ:PANEL LOGOWANIA

X
Portal CIRE.PL wykorzystuje mechanizm plików cookies. Jeśli nie chcesz, aby nasz serwer zapisywał na Twoim urządzeniu pliki cookies, zablokuj ich stosowanie w swojej przeglądarce. Szczegóły.


SPONSOR SERWISU


KONTAKT
KOMENTARZE
18.02.2017r. 08:57

Ta odważna teza padła z ust niemieckiego posła dr Philipp'a Lengsfeld'a, który na konferencji poświęconej klimatowi i energii wyraźnie podkreślał, że ideologia walki z globalnym ociepleniem nie toleruje krytyków i że jej cele można będzie osiągnąć tylko przy pomocy metod autorytarnych i za cenę wyrzeczenia się wolności.
Opracował Jacek Malski
07.02.2017r. 17:26

Głosowanie nad ETSem w przyszłym tygodniu to jedno z ważniejszych głosowań dla polskiej gospodarki, które może mieć ogromny wpływ na ceny energii w Polsce. - W pracach komisji ds. środowiska (ENVI) udało się wygrać pewne elementy, np. niezwykle ważne zabezpieczenie darmowych uprawnień do emisji dla ciepłownictwa sieciowego, ale wiele jest jeszcze do poprawy - informuje europoseł Jadwiga Wiśniewska, członek komisji ENVI.
03.02.2017r. 16:16

prof. dr hab. inż. Władysław Mielczarski, Politechnika Łódzka
Być może 7 lutego 2017 r. w czasie spotkania premierów Polski i Niemiec zostanie wypracowana jakaś wspólna strategia postępowania wobec systemu ETS, aby przywrócić jego efektywne działania - pisze prof. Władysław Mielczarski.
26.01.2017r. 21:45

Już pierwszego dnia po objęciu urzędu, ze stron internetowych Białego Domu zniknęły sprawy związane z polityką klimatyczną, a w to miejsce nowy prezydent USA ogłosił swój nowy plan polityki energetycznej. Plan nosi nazwę: "An America First Energy Plan" i nazwa ta sama mówi za siebie. Żadnego ratowania klimatu w myśl ideologii globalnego ocieplenia. Nowy amerykański rząd zajmie się zapewnieniem dostaw taniej energii elektrycznej.
28.12.2016r. 10:31

prof. dr hab. inż. Konrad Świrski, Transition Technologies SA
Energetyka jest sportem długodystansowym, a tu trudno osiągnąć sukces gnając cały czas pełną parą. Dość dobre lekcje można pobrać od biegaczy na dystansie 10 km, gdzie przy zapytaniu o taktykę na forach często pojawia się żartobliwe "zacznij szybko, skończysz jeszcze szybciej". Zbytnia euforia i gnanie do przodu powoduje szybkie zakwaszenie organizmu przez co często, już na pierwszym kilometrze taki biegacz schodzi z bieżni czy trasy. Kluczem jest prawidłowe rozłożenie sił i wyznaczenie celu długofalowego - dobiec do mety i zwyciężyć.
18.10.2016r. 12:12

Eksperci innogy
Po stabilizacji trwającej od sierpnia w okresie od 29 września do 12 października na rynku terminowym energii elektrycznej odnotowano znaczną zmienność. Na rynku spot natomiast miało miejsce uspokojenie sytuacji ze względu na wzrost generacji wiatrowej. Natomiast na rynku gazu początek października przyniósł znaczne wzrosty cen.
22.07.2016r. 08:12

– Razem z Grupą Tauron chcemy przeprowadzić w zakładzie górniczym Sobieski w Jaworznie testy innowacyjnej technologii pozwalającej na czasowe zatłoczenie CO2 w odpowiednich warstwach geologicznych, co pozwoli na naturalny proces neutralizacji. Potrzebujemy jednak zmian prawnych oraz pozytywnej decyzji Głównego Geologa Kraju- mówił podczas posiedzenia Parlamentarnego Zespołu Górnictwa i Energii prof. Józef Dubiński, z Głównego Instytut Górnictwa, jednego z partnerów Grupy Tauron.
27.06.2016r. 13:35

Zdaniem organizacji ClientEarth Prawnicy dla Ziemi ewentualne wyjście Wielkiej Brytanii z Unii Europejskiej zepchnie na drugi plan kwestie klimatyczne. Długoterminowo przyczyni się jednak do powstania bardziej spójnego stanowiska Europy w tych obszarach.
ClientEarth
27.06.2016r. 13:22

Zbigniew M. Karaczun
Zapowiedź Brexitu to nie najlepszy sygnał dla unijnej polityki klimatycznej. To jednak tylko drobny problem, który z pewnością zostanie rozwiązany, a nie – jak chcą niektórzy sceptycy klimatyczni – koniec działań UE w tym obszarze.
ChronmyKlimat.pl
16.06.2016r. 14:36

PKEE
W dniu 13 czerwca br. na portalu CIRE opublikowany został artykuł pt.: „ClientEarth: Polska źle wykorzystuje darmowe uprawnienia do emisji CO2 dla elektroenergetyki”, w którym przedstawione zostały wnioski z raportu „Derogacje od transformacji” tejże organizacji. W raporcie tym ClientEarth krytykuje obecny kształt częściowych zwolnień dla polskiego sektora elektroenergetycznego od obowiązku zakupu wszystkich uprawnień do emisji CO2 na aukcji w okresie 2013-2020 (tzw. derogacje CO2).cire
©2002-2020
Agencja Rynku Energii S.A.
mobilne cire
IT BCE