ENERGETYKA, RYNEK ENERGII - CIRE.pl - energetyka zaczyna dzień od CIREHandel emisjami CO2
Właścicielem portalu jest ARE S.A.
ARE S.A.

SZUKAJ:PANEL LOGOWANIA

X
Portal CIRE.PL wykorzystuje mechanizm plików cookies. Jeśli nie chcesz, aby nasz serwer zapisywał na Twoim urządzeniu pliki cookies, zablokuj ich stosowanie w swojej przeglądarce. Szczegóły.


SPONSOR SERWISU


KONTAKT
KOMENTARZE
13.03.2017r. 18:22

W dniu 17 lutego 2017 r., nowym szefem amerykańskiej Agencji Ochrony Środowiska (EPA) został Scott Pruitt. Z wykształcenia prawnik, pełnił ostatnio funkcję prokuratora generalnego stanu Oklahoma, gdzie zajmował się m.in. ochroną środowiska. Jego nominacja, to wybór osoby, która ma odwagę publicznie poddawać w wątpliwość teorię globalnego ocieplenia, nazywając ją "węglowymi bajkami".
03.03.2017r. 11:58

prof. dr hab. inż. Konrad Świrski, Transition Technologies SA
Teza kolorowego i dopracowanego graficznie propagandowego opracowania "A Stress Test for Coal In Europe under the Paris Agreement Scientific Goalposts for a Coordinated Phase-out and Divestment" jest dość prosta - w Europie należy zamknąć wszystkie elektrownie węglowe i to właściwie natychmiast, bo do roku 2030, w przeciwnym razie czeka nas kataklizm. O tym ile warte są tezy i wnioski, każdy powinien zdecydować czytając je bezpośrednio, ja chciałbym się skupić na jednym aspekcie - jak można odmiennie rozumieć jedno, ogólnoświatowe porozumienie i jaka jest w tym rola jednego, kolorowego rysunku.
01.03.2017r. 11:33

prof. dr hab. inż. Konrad Świrski, Transition Technologies SA
Od wielu lat każdy rząd ucieka od odpowiedzi na proste pytanie: jaki jest polski pomysł na energetykę. Cały czas nie dorośliśmy do tego, aby stworzyć strategię energetyczną, która byłaby akceptowana przez wszystkie siły polityczne. Premierzy się zmieniają, a problemy wracają przecież co kilka lat coraz intensywniej.
18.02.2017r. 08:57

Ta odważna teza padła z ust niemieckiego posła dr Philipp'a Lengsfeld'a, który na konferencji poświęconej klimatowi i energii wyraźnie podkreślał, że ideologia walki z globalnym ociepleniem nie toleruje krytyków i że jej cele można będzie osiągnąć tylko przy pomocy metod autorytarnych i za cenę wyrzeczenia się wolności.
Opracował Jacek Malski
07.02.2017r. 17:26

Głosowanie nad ETSem w przyszłym tygodniu to jedno z ważniejszych głosowań dla polskiej gospodarki, które może mieć ogromny wpływ na ceny energii w Polsce. - W pracach komisji ds. środowiska (ENVI) udało się wygrać pewne elementy, np. niezwykle ważne zabezpieczenie darmowych uprawnień do emisji dla ciepłownictwa sieciowego, ale wiele jest jeszcze do poprawy - informuje europoseł Jadwiga Wiśniewska, członek komisji ENVI.
03.02.2017r. 16:16

prof. dr hab. inż. Władysław Mielczarski, Politechnika Łódzka
Być może 7 lutego 2017 r. w czasie spotkania premierów Polski i Niemiec zostanie wypracowana jakaś wspólna strategia postępowania wobec systemu ETS, aby przywrócić jego efektywne działania - pisze prof. Władysław Mielczarski.
26.01.2017r. 21:45

Już pierwszego dnia po objęciu urzędu, ze stron internetowych Białego Domu zniknęły sprawy związane z polityką klimatyczną, a w to miejsce nowy prezydent USA ogłosił swój nowy plan polityki energetycznej. Plan nosi nazwę: "An America First Energy Plan" i nazwa ta sama mówi za siebie. Żadnego ratowania klimatu w myśl ideologii globalnego ocieplenia. Nowy amerykański rząd zajmie się zapewnieniem dostaw taniej energii elektrycznej.
28.12.2016r. 10:31

prof. dr hab. inż. Konrad Świrski, Transition Technologies SA
Energetyka jest sportem długodystansowym, a tu trudno osiągnąć sukces gnając cały czas pełną parą. Dość dobre lekcje można pobrać od biegaczy na dystansie 10 km, gdzie przy zapytaniu o taktykę na forach często pojawia się żartobliwe "zacznij szybko, skończysz jeszcze szybciej". Zbytnia euforia i gnanie do przodu powoduje szybkie zakwaszenie organizmu przez co często, już na pierwszym kilometrze taki biegacz schodzi z bieżni czy trasy. Kluczem jest prawidłowe rozłożenie sił i wyznaczenie celu długofalowego - dobiec do mety i zwyciężyć.
18.10.2016r. 12:12

Eksperci innogy
Po stabilizacji trwającej od sierpnia w okresie od 29 września do 12 października na rynku terminowym energii elektrycznej odnotowano znaczną zmienność. Na rynku spot natomiast miało miejsce uspokojenie sytuacji ze względu na wzrost generacji wiatrowej. Natomiast na rynku gazu początek października przyniósł znaczne wzrosty cen.
22.07.2016r. 08:12

– Razem z Grupą Tauron chcemy przeprowadzić w zakładzie górniczym Sobieski w Jaworznie testy innowacyjnej technologii pozwalającej na czasowe zatłoczenie CO2 w odpowiednich warstwach geologicznych, co pozwoli na naturalny proces neutralizacji. Potrzebujemy jednak zmian prawnych oraz pozytywnej decyzji Głównego Geologa Kraju- mówił podczas posiedzenia Parlamentarnego Zespołu Górnictwa i Energii prof. Józef Dubiński, z Głównego Instytut Górnictwa, jednego z partnerów Grupy Tauron.cire
©2002-2019
Agencja Rynku Energii S.A.
mobilne cire
IT BCE