ENERGETYKA, RYNEK ENERGII - CIRE.pl - energetyka zaczyna dzień od CIREHandel emisjami CO2
Właścicielem portalu jest ARE S.A.
ARE S.A.

SZUKAJ:PANEL LOGOWANIA

X
Portal CIRE.PL wykorzystuje mechanizm plików cookies. Jeśli nie chcesz, aby nasz serwer zapisywał na Twoim urządzeniu pliki cookies, zablokuj ich stosowanie w swojej przeglądarce. Szczegóły.


SPONSOR SERWISU


KONTAKT
KOMENTARZE
22.07.2016r. 08:12

– Razem z Grupą Tauron chcemy przeprowadzić w zakładzie górniczym Sobieski w Jaworznie testy innowacyjnej technologii pozwalającej na czasowe zatłoczenie CO2 w odpowiednich warstwach geologicznych, co pozwoli na naturalny proces neutralizacji. Potrzebujemy jednak zmian prawnych oraz pozytywnej decyzji Głównego Geologa Kraju- mówił podczas posiedzenia Parlamentarnego Zespołu Górnictwa i Energii prof. Józef Dubiński, z Głównego Instytut Górnictwa, jednego z partnerów Grupy Tauron.
27.06.2016r. 13:35

Zdaniem organizacji ClientEarth Prawnicy dla Ziemi ewentualne wyjście Wielkiej Brytanii z Unii Europejskiej zepchnie na drugi plan kwestie klimatyczne. Długoterminowo przyczyni się jednak do powstania bardziej spójnego stanowiska Europy w tych obszarach.
ClientEarth
27.06.2016r. 13:22

Zbigniew M. Karaczun
Zapowiedź Brexitu to nie najlepszy sygnał dla unijnej polityki klimatycznej. To jednak tylko drobny problem, który z pewnością zostanie rozwiązany, a nie – jak chcą niektórzy sceptycy klimatyczni – koniec działań UE w tym obszarze.
ChronmyKlimat.pl
16.06.2016r. 14:36

PKEE
W dniu 13 czerwca br. na portalu CIRE opublikowany został artykuł pt.: „ClientEarth: Polska źle wykorzystuje darmowe uprawnienia do emisji CO2 dla elektroenergetyki”, w którym przedstawione zostały wnioski z raportu „Derogacje od transformacji” tejże organizacji. W raporcie tym ClientEarth krytykuje obecny kształt częściowych zwolnień dla polskiego sektora elektroenergetycznego od obowiązku zakupu wszystkich uprawnień do emisji CO2 na aukcji w okresie 2013-2020 (tzw. derogacje CO2).
02.06.2016r. 06:22

prof. dr hab. inż. Konrad Świrski, Transition Technologies SA
Polskie doświadczenia ze Szkotami zazwyczaj były pozytywne. Poza zwyczajowym przypisywaniem pewnych nawyków oszczędnościowych i lokalnych porównań Szkotów do mieszkańców niektórych rejonów – jesteśmy zwykle na tak. Wiele zrobił Sienkiewicz wprowadzając do kanonu literatury Ketlinga w „Panu Wołodyjowskim”- Szkota, który co prawda zabrał nam piękna Polkę, ale nie do końca, bo w naszej ojczyźnie osiadł a nawet chwalebnie za ojczyznę (przybraną) zginął. Teraz możemy kontynuować ciąg doświadczeń ze Szkotami, bo właśnie pojawił się długo oczekiwany raport Iana Duncana o reformie ETS i o finalnych planach europejskich na lata 2020-2030 i późniejsze.
06.05.2016r. 12:28

prof. dr hab. inż. Konrad Świrski, Transition Technologies SA
Wśród wszystkich sektorów gospodarki, energetyka jest jednym z wdzięczniejszych obszarów dla lobbingu. Kilka decyzji regulacyjnych może spowodować dynamiczny wzrost albo spektakularny upadek danego producenta lub całej technologii, nic więc dziwnego, że w analizie ryzyka wszystkich, energetycznych projektów poczytne miejsce zajmuje ryzyko regulacyjne. Ostatnie lata i system Unii Europejskiej to kluczowy rozkwit prymatu wpływów politycznych i lobbingu nad wiedzą inżynierską, a czasami też i zdrowym rozsądkiem.
29.04.2016r. 06:01

Udział energii z OZE realizowany poprzez indywidualne - a nie narzucone - cele krajowe, wsparcie dla geotermii, lasów i infrastruktury transgranicznej. Dzięki poprawkom zgłoszonym przez europoseł Jadwigę Wiśniewską, opinia przyjęta w tym tygodniu przez komisję ENVI zyskała kształt rzadko spotykany w brukselskich dokumentach.
25.04.2016r. 21:49

Wojciech Jakóbik, Redaktor naczelny BiznesAlert.pl
Przy okazji podpisania porozumienia klimatycznego z Paryża wraca dyskusja o jego konsekwencjach dla Polski. Pojawiają się komentarze, które przypisują polskiej delegacji sukces w postaci zatrzymania polityki odchodzenia od węgla. Można także przeczytać o porażce, która miała być udziałem Polaków ze względu na to, że nie udało im się zatrzymać unijnej polityki. Obie oceny są błędne.
18.04.2016r. 14:09

prof. dr hab. inż. Władysław Mielczarski, Politechnika Łódzka
Powszechnie panuje opinia, że polityka klimatyczna Unii Europejskiej szkodzi polskiej gospodarce. Niekoniecznie. Bardziej szkodzą nieporadne próby walki z tą polityką, zamiast wykorzystania jej narzędzi i środków, jakie przynosi ta polityka, do modernizacji energetyki i rozwoju narodowej gospodarki.
16.02.2016r. 10:57

prof. dr hab. inż. Konrad Świrski, Transition Technologies SA
W energetyce jak i w całej gospodarce - odmieniamy słowo innowacje przez wszystkie przypadki. Nacisk na pokazanie wyników i na sukces jest ogromny. Za każdym razem czekamy na przełomowe okrycie właśnie z Polski tak jak na kolejny rekord świata polskiego sportowca. Kierując kolejne fundusze pomocowe jak i nadzieję kolejnych planów gospodarczych, trochę zapominamy, że nadzieja i trzymanie kciuków to nie wszystko, i że niekoniecznie sukces jest taki łatwy do osiągnięciacire
©2002-2018
Agencja Rynku Energii S.A.
mobilne cire
IT BCE