ENERGETYKA, RYNEK ENERGII - CIRE.pl - energetyka zaczyna dzień od CIREHandel emisjami CO2
Właścicielem portalu jest ARE S.A.
ARE S.A.

SZUKAJ:PANEL LOGOWANIA

X
Portal CIRE.PL wykorzystuje mechanizm plików cookies. Jeśli nie chcesz, aby nasz serwer zapisywał na Twoim urządzeniu pliki cookies, zablokuj ich stosowanie w swojej przeglądarce. Szczegóły.


SPONSOR SERWISU


KONTAKT
OPINIE
15.11.2019r. 12:17

prof. dr hab. inż. Konrad Świrski, Transition Technologies SA
Słynne słowa S'ils n'ont pas de pain, qu'ils mangent de la brioche! (Nie mają chleba - to niech jedzą ciastka) będące symbolem cynizmu i całkowitego oderwania od rzeczywistości, arystokratycznych elit Francji można również odnieść do decyzji Europejskiego Banku Inwestycyjnego wykluczającej finansowanie inwestycji, które związane są z wykorzystaniem gazu ziemnego.
23.07.2019r. 08:07

Grzegorz Wiśniewski
Ursula van der Leyen w swoim wystąpieniu przed głosowaniem w Parlamencie Europejskim nad jej kandydaturą na szefową Komisji Europejskiej, pomimo przywiązania do konserwatyzmu, zaskoczyła elastyczną kombinacją progresywnych priorytetów. W sześciopunktowym expose "Unia, która stara się o więcej" na pierwszym miejscu zaproponowała "Europejską Zieloną Umowę" opartą na nowym pomyśle politycznym - podatku węglowym.
10.05.2019r. 11:04

dr Andrzej Kassenberg
W ramach projektu PlanUP, w którym uczestniczy Instytutu na rzecz Ekorozwoju dokonano oceny 10 projektów Krajowych Planu Energii i Klimatu (KPEiK), a wyniki przedstawiono w dn. 9.05.2019 w trakcie Szczytu UE Sibiu w Rumunii. Polski dokument został oceniony bardzo nisko we wszystkich kryteriach, a łącznie uzyskał jedynie 24% punktów możliwych do uzyskania (patrz tabela poniżej).
Instytutu na rzecz Ekorozwoju
17.04.2019r. 11:55

Aktualny stan i perspektywy rozwoju polskiej energetyki to nasz największy problem w kontekście konkurencyjności całej gospodarki. Zaniechania i brak strategicznego myślenia niebezpiecznie zbliżają nas do systemowej recesji i spadku poziomu życia obywateli. Polska pilnie potrzebuje doktryny energetycznej uwzględniającej procesy zachodzące na świecie, a nie tylko życzeniowe myślenie polityków.
Związek Przedsiębiorców i Pracodawców
26.03.2019r. 05:50

Natalia Jankowska, Associate, Praktyka Infrastruktury i Energetyki DZP
Jeżeli przedsiębiorca handluje instrumentami finansowymi, to najprawdopodobniej jedyną możliwością uchronienia się przed nadzorem KNF jest korzystanie z wyłączenia spod obowiązku pełnego stosowania dyrektywy MIFID 2 (tzw. wyłączenia dla działalności dodatkowej). Czasu na dopełnienie formalności w 2019 r. pozostało niewiele. Do końca marca trzeba przeprowadzić testy sprawdzające czy przedsiębiorca może korzystać z wyłączenia, a najpóźniej do końca kwietnia zawiadomić KNF.
25.03.2019r. 06:53

Francja wyrasta na lidera grupy państw Unii Europejskiej, które chcą realizować ambitną politykę klimatyczną. Coraz bardziej bierne Niemcy ustępują jej miejsca w tym obszarze. Różne podejścia do klimatu mogą stanowić kość niezgody pomiędzy tymi krajami - czytamy w BiznesAlert.pl
Politico
06.02.2019r. 13:23

Natalia Jankowska, Associate, Praktyka Infrastruktury i Energetyki DZP
Jeżeli operator instalacji EU ETS zamierza w 2019 r. handlować kontraktami pochodnymi na EUA, to w pierwszym kwartale 2019 r. musi przeprowadzić testy weryfikujące czy może handlować pochodnymi EUA bez zezwolenia KNF na prowadzenie działalności maklerskiej. Najpóźniej do 30 kwietnia 2019 r. musi też poinformować KNF.
04.01.2019r. 10:35

Jerzy Lipka, absolwent kierunku energetyka jądrowa w Instytucie Techniki Cieplnej na Politechnice Warszawskiej, przewodniczący Obywatelskiego Ruchu na Rzecz Energetyki Jądrowej
W związku z ostatnim szczytem klimatycznym w Katowicach sporo ostatnio pisano na temat niezbędnej redukcji emisji zanieczyszczeń wszelkiego rodzaju z sektora energetycznego. Organizacje ekologiczne biły na alarm, starając się skłonić polityków do dużo bardziej zdecydowanych posunięć w kierunku gospodarki zero emisyjnej, ci zaś po części ociągali się z decyzjami, nie chcąc zrażać sobie potężnych lobby i koncernów paliwowych bazujących głównie na ropie naftowej czy węglu kamiennym.

21.12.2018r. 05:13

prof. dr hab. inż. Władysław Mielczarski, Politechnika Łódzka
COP24 był niewątpliwie sukcesem dla organizatorów i wizerunku Polski. Pochwały są dosyć powszechne, nie tylko w Polsce, ale również w innych krajach, które chyba oczekiwałby postępów w dekarbonizacji. Z punktu widzenia technicznego COP24 skończył się właściwie niczym, bo tak należy traktować uchwaloną tam deklarację.
04.12.2018r. 10:48

Eksperci innogy
Na rynku terminowym energii elektrycznej w drugiej połowie listopada transakcje zawierane były z tendencją spadkową. Na rynku spot w związku z wysokim zapotrzebowaniem i niską generacją OZE oraz brakiem przepływów mocy z Niemiec, obserwowaliśmy w tym okresie wzrosty cen. Dość stabilna sytuacja utrzymywała się na europejskim rynku gazu.cire
©2002-2021
Agencja Rynku Energii S.A.
mobilne cire
IT BCE