ENERGETYKA, RYNEK ENERGII - CIRE.pl - energetyka zaczyna dzień od CIREHandel emisjami CO2
Właścicielem portalu jest ARE S.A.
ARE S.A.

SZUKAJ:PANEL LOGOWANIA

X
Portal CIRE.PL wykorzystuje mechanizm plików cookies. Jeśli nie chcesz, aby nasz serwer zapisywał na Twoim urządzeniu pliki cookies, zablokuj ich stosowanie w swojej przeglądarce. Szczegóły.


SPONSOR SERWISU


KONTAKT
Globalne ocieplenie, czyli o kilku prawdziwych przyczynach zmian klimatu
05.04.2018r. 06:08

W 1801 roku, William Herschel, astronom który odkrył planetę Uran, wyśmiewany był przez swoich kolegów z powodu głoszonej teorii, która wykazywała zależność ceny pszenicy w Anglii od ... ilości plam na Słońcu. Czas pokazał, że to Herschel miał rację.
W jaki sposób plamy słoneczne mogą wpływać na klimat? Astronomowie XXI wieku zdołali już odpowiedzieć na to pytanie, a nawet udało im się wyjaśnić, co będzie w nadchodzącej przyszłości. Jeżeli na Słońcu pojawia się dużo plam, oznacza to, że jest ono bardzo aktywne magnetycznie a "wiatr słoneczny" jest wówczas silny i skierowany w kierunku Ziemi. Co więcej, nasza galaktyka też wysyła liczne promienie kosmiczne, cząsteczki i promieniowania, które mają wpływ na warstwę chmur (zaburzają, wzmacniają) ... o ile wiatr słoneczny na nie nie naciera. Jeśli wiatr słoneczny naciera, nasza atmosfera staje się bardziej przejrzysta ... Słońce nas ogrzewa więc pszenica rośnie lepiej, a jej cena spada!

XX wiek skorzystał globalnie z licznych plam słonecznych ... przeżył nieliczne okresy zimna. Dwudziesty pierwszy wiek będzie miał ich kilka, podobnie jak miał wiek dziewiętnasty. Valentina Zharkova i James A. Maruschi zapewniają nas o tym w oparciu o swoje obserwacje i obliczenia, a zatem znamy już jedną z głównych przyczyn zmian klimatu na przestrzeni stu lat.

Inną przyczyną zmian klimatycznych są potężne erupcje wulkaniczne, które zaciemniają niebo i schładzają klimat. Należy zauważyć, że kiedy IPCC w 1986 r identyfikował CO2, jako winowajcę zmiany klimatu, rola promieniowania kosmicznego nie była jeszcze do końca rozpoznana.

Warto więc zadać jedno pytanie: skąd pochodzi taki, a nie inny wybór IPCC? Otóż, pochodzi on z butelki pani Eunice Newton z 1848 roku. Wypełnioną CO2 butelkę podgrzewała bardziej niż butelkę wypełnioną powietrzem. "Wyrzeźbiono" bardzo dużo różnych teorii na tej butelce [1], ale przechodząc od razu do faktów: wszystkie gazy o wysokiej masie cząsteczkowej nagrzewają się w ten sam sposób i CO2 nie jest tutaj niczym nadzwyczajnym. Na przykład argon, którego w atmosferze jest 25 razy więcej, ma podobne właściwości co CO2 ... i to bez wpływu na temperaturę Ziemi.

Dlaczego więc wybór padł na CO2 w propagandzie Al Gore'a i IPCC w 1986 roku?

Ludzie Zachodu czuli strach po zimnowojennym terrorze nuklearnym. Należało więc opanować nowy strach z wielkim rozmachem i wielkimi kosztami ... kazać płacić społeczeństwu za nowe "fanaberie", tym razem na rzecz niektórych promotorów "zielonej" energii, z których najmniej uzasadnione są turbiny wiatrowe.

Robert Ian Holmes [2] obliczył, używając prawa gazu idealnego, przyrost temperatury w atmosferach wszystkich planet w Układzie Słonecznym. Obliczenia, które jeszcze nie były możliwe kilka lat temu, mogły zostać wykonane, nawet dla atmosfery Tytana, wielkiego satelity Saturna. Stwierdził on, że CO2 nie odgrywa żadnej roli, a teoria IPCC jest w istocie przestarzała ... Wikipedia wciąż ignoruje rolę promieniowania kosmicznego i w swoim tekście dotyczącym "globalnego ocieplenia" i szokuje argumentem Al Gore'a - kiedy CO2 rośnie, temperatura Ziemi rośnie - więc opinia publiczna nadal w to wierzy. Dokładna analiza próbek lodu z Antarktydy pokazuje, że wzrost CO2 następuje po wzroście temperatury na Ziemi a IPCC odwrócił przyczynę i skutek, bo gdy temperatura Ziemi wzrasta, oceany nagrzewają się i "wypluwają" CO2.

Miejmy nadzieję, że prawda zostanie ostatecznie poznana i że unikniemy "fanaberii" rujnujących, zanieczyszczających, prawie bezużytecznych, jakimi są turbiny wiatrowe i inne "zielone" wynalazki.

Opracowanie na podstawie: http://fr.friends-against-wind.org/realities/rechauffement-vraies-raisons (http://www.bvoltaire.fr/rechauffement-quelques-vraies-raisons-changements-climatiques/)

Przypisy:

[1] Thomas Allmendinger: The Refutation of the Climate Greenhouse Theory and a Proposal for a Hopeful Alternative, Environment Pollution and Climate Change.
[2] Robert Ian Holmes: Molar Mass Version of the Ideal Gas Law Points to a Very Low Climate Sensitivit
STOPwiatrakom.eu

KOMENTARZE ( 11 )

Rozwiń (Pełna treść komentarza)
Autor: Tadek 05.04.2018r. 07:54
NIEMCY- zupełny brak bogactw naturalnych, przeludnione oraz mnóstwo WIATRAKÓW... mają ponad 250 MLD Euro NADWYŻKI... pełna treść komentarza
Odpowiedzi: 1 | Najnowsza odpowedź: 05-04-2018r. 13:19 ODPOWIEDZ ZGŁOŚ DO MODERACJI

Autor: Damian 05.04.2018r. 11:48
Siła gospodarki Niemiec nie została zbudowana na OZE. Twierdzenie, że 250 mld euro nadwyżki to zasługa turbin... pełna treść komentarza
ODPOWIEDZ ZGŁOŚ DO MODERACJI

Autor: energetyk20 05.04.2018r. 12:18
myślę, ze każda forma wytwarzania energii elektrycznej jest dobra, jeżeli jest uzasadniona ekonomicznie, społecznie i... pełna treść komentarza
ODPOWIEDZ ZGŁOŚ DO MODERACJI
Rozwiń (Pełna treść komentarza)
Autor: Jerzy Lipka 05.04.2018r. 13:27
Z tym argonem to nie jest jakaś pomyłka? Bo ile w takim razie % argonu jest w atmosferze ziemskiej? Mnie uczono... pełna treść komentarza
Odpowiedzi: 1 | Najnowsza odpowedź: 06-04-2018r. 12:55 ODPOWIEDZ ZGŁOŚ DO MODERACJI

Autor: Antyautor 06.04.2018r. 16:02
Nie wstyd poważnemu portalowi publikować taki antynaukowy tekst?
ODPOWIEDZ ZGŁOŚ DO MODERACJI

Autor: ArcticAmplification 06.04.2018r. 17:32
Tekst w uroczy wręcz sposób pomija wiedzę, jaką człowiek zdobył o świecie w ciągu ostatnich 200 lat :D Przykładowo,... pełna treść komentarza
ODPOWIEDZ ZGŁOŚ DO MODERACJI

Autor: Krzyś W. 11.04.2018r. 21:17
A może zamiast przepisywać z "Friends against wind", cokolwiek to jest, autor zapoznałby sie z jakimś... pełna treść komentarza
ODPOWIEDZ ZGŁOŚ DO MODERACJI

Autor: Paweł Kowalczuk 09.06.2018r. 12:54
Dlaczego autor tego "odkrywczego" artykułu nie podpisał się? :)
ODPOWIEDZ ZGŁOŚ DO MODERACJI

Autor: SLASK 23.12.2018r. 12:17
ZCHLADZAJA ZASTEPY GORNICZE DO KONCA
ODPOWIEDZ ZGŁOŚ DO MODERACJI
Dodaj nowy Komentarze ( 11 )

DODAJ KOMENTARZ
Redakcja portalu CIRE informuje, że publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu CIRE. Redakcja portalu CIRE nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Przesłanie komentarza oznacza akceptację Regulaminu umieszczania komentarzy do informacji i materiałów publikowanych w portalu CIRE.PL
Ewentualne opóźnienie w pojawianiu się wpisanych komentarzy wynika z technicznych uwarunkowań funkcjonowania portalu. szczegóły...

Podpis:


Poinformuj mnie o nowych komentarzach w tym temacie
cire
©2002-2020
Agencja Rynku Energii S.A.
mobilne cire
IT BCE