ENERGETYKA, RYNEK ENERGII - CIRE.pl - energetyka zaczyna dzień od CIREHandel emisjami CO2
Właścicielem portalu jest ARE S.A.
ARE S.A.

SZUKAJ:PANEL LOGOWANIA

X
Portal CIRE.PL wykorzystuje mechanizm plików cookies. Jeśli nie chcesz, aby nasz serwer zapisywał na Twoim urządzeniu pliki cookies, zablokuj ich stosowanie w swojej przeglądarce. Szczegóły.


SPONSOR SERWISU


KONTAKT
Kolejne rekordy cen uprawnień do emisji CO2
11.07.2019r. 10:55

Tomasz Bujacz, Bartosz Wilamowski
Ceny uprawnień do emisji CO2 osiągnęły najwyższy poziom od czerwca 2008 roku.
Brak aukcji, niska produkcja energii odnawialnej i wyższe ceny energii podniosły cenę uprawnień do emisji CO2 o ponad 6 proc. Kontrakt EUA Dec19 podskoczył powyżej poprzedniego maksimum (27,85 euro) i rozliczył się na nowym maksymalnym poziomie 28,19 euro. Dzisiaj od rana cena na kontrakcie terminowym EUA DEC19 osiągnęła nowy rekord na poziomie 28,72 EUR/EUA.

(728x384)

Kandydatka na stanowisko przewodniczącej Komisji Europejskiej, Ursula Von der Leyen, powiedziała, że UE musi osiągnąć neutralność klimatyczną do 2050 roku. Ponadto wyraziła zdanie, że Unia powinna zwiększyć swój cel redukcji emisji do 2030 roku do 50 procent (podwyżka z obecnych 40 proc.).

Według Bloomberga niemiecka minister środowiska Svenja Schulze stwierdziła, że kraj będzie anulować swoje uprawnienia z wolumenów z aukcji wraz z zamknięciem elektrowni węglowych.

Komisja Europejska obniżyła prognozy wzrostu PKB na 2020 roku dla strefy euro z 1,5 proc do 1,4 proc.. Główną przyczyną korekty była niepewność dotycząca polityki handlowej USA, która stanowi zagrożenie dla gospodarki UE.

DODAJ KOMENTARZ
Redakcja portalu CIRE informuje, że publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu CIRE. Redakcja portalu CIRE nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Przesłanie komentarza oznacza akceptację Regulaminu umieszczania komentarzy do informacji i materiałów publikowanych w portalu CIRE.PL
Ewentualne opóźnienie w pojawianiu się wpisanych komentarzy wynika z technicznych uwarunkowań funkcjonowania portalu. szczegóły...

Podpis:


Poinformuj mnie o nowych komentarzach w tym temacie
cire
©2002-2021
Agencja Rynku Energii S.A.
mobilne cire
IT BCE