ENERGETYKA, RYNEK ENERGII - CIRE.pl - energetyka zaczyna dzień od CIREHandel emisjami CO2
Właścicielem portalu jest ARE S.A.
ARE S.A.

SZUKAJ:PANEL LOGOWANIA

X
Portal CIRE.PL wykorzystuje mechanizm plików cookies. Jeśli nie chcesz, aby nasz serwer zapisywał na Twoim urządzeniu pliki cookies, zablokuj ich stosowanie w swojej przeglądarce. Szczegóły.


SPONSOR SERWISU


KONTAKT
17 Listopada Chiny przyjęły nowe przepisy w celu stymulacji produkcji węgla dla zwalczania rosnących cen
17.11.2016r. 18:42

Tomasz Bujacz - trading@vertis.com
Premier Li oznajmił, że kraj musi zrównoważyć zapotrzebowanie na ogrzewanie w okresie zimowym ze staraniami na rzecz walki z zanieczyszczeniem powietrza.
Premier Li wraz z Narodową Komisją Rozwoju i Reform (NDRC) poinformował, że wszystkie kopalnie, które przestrzegają zasad bezpieczeństwa produkcji mogą pracować 330 dni w roku a nie 276 jak zakładano wcześniej.

Decyzja Pekinu może oznaczać istotny krok w zwiększeniu dostaw węgla. Ceny węgla od początku roku szybowały ku północy, kiedy NDRC ograniczył krajowe wydobycie surowca w kraju.

Analitycy spodziewają się szybkiego zwiększenia produkcji surowca z Chin, która powinna nastąpić już początkiem 2017 roku. Nowa regulacja powinna obowiązywać do końca sezonu grzewczego w kraju.

Poniższy wykres przedstawia szybujące ceny węgla(od kwietnia 2016), znaczący spadek(połowa listopada) i dzisiejszy gap.Mimo niższych cen na niemieckim rynku energetycznym, uprawnienia do emisji były wyższe o 0.2 EUR.Powodów wyższych cen uprawnień do emisji EUA jest kilka:

1. Znaczący spadek cen węgla - od rana utrata prawie 10% wartości kontraktów na 2017 rok
2. Silne rozliczenie aukcji na rynku pierwotnym i duży współczynnik pokrycia. 13 z 20 uczestników rynku dokonało zakupów EUA na rynku pierwotnym, a w/w współczynnik wyniósł 3.18.
3. Wyższe ceny Brent, który od rana na giełdzie ICE zyskuje ponad 1.65% w stosunku do wczorajszego zamknięcia i wyceniany jest na ponad 47.50 $ za baryłkę.
4. Duże zainteresowanie po stronie kupujących i duży handlowany wolumen.
5. Wyższe ceny German Dark Spread +25% w stosunku do wczorajszego zamknięcia.

Vertis Environmental Finance

DODAJ KOMENTARZ
Redakcja portalu CIRE informuje, że publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu CIRE. Redakcja portalu CIRE nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Przesłanie komentarza oznacza akceptację Regulaminu umieszczania komentarzy do informacji i materiałów publikowanych w portalu CIRE.PL
Ewentualne opóźnienie w pojawianiu się wpisanych komentarzy wynika z technicznych uwarunkowań funkcjonowania portalu. szczegóły...

Podpis:


Poinformuj mnie o nowych komentarzach w tym temacie
cire
©2002-2018
Agencja Rynku Energii S.A.
mobilne cire
IT BCE