ENERGETYKA, RYNEK ENERGII - CIRE.pl - energetyka zaczyna dzień od CIREHandel emisjami CO2
Właścicielem portalu jest ARE S.A.
ARE S.A.

SZUKAJ:PANEL LOGOWANIA

X
Portal CIRE.PL wykorzystuje mechanizm plików cookies. Jeśli nie chcesz, aby nasz serwer zapisywał na Twoim urządzeniu pliki cookies, zablokuj ich stosowanie w swojej przeglądarce. Szczegóły.


SPONSOR SERWISU


KONTAKT
MATERIAŁY PROBLEMOWE
18.08.2014r. 12:56

Władze UE nadal zamierzają narzucać państwom członkowskim regulacje dotyczące emisji dwutlenku węgla i rozwoju odnawialnych źródeł energii, zamiast pozostawić tę kwestię do decyzji rządów krajowych. Plan Komisji Europejskiej przewidujący, że w latach 2020-2030 państwa będą musiały jeszcze szybciej ograniczać emisję CO2 i rozwijać OZE, zaszkodzi rozwojowi gospodarczemu m.in. Polski, zubażając firmy i zniekształcając gospodarkę dotacjami. Do października br. rząd RP musi zawalczyć o to, aby arbitralne wymogi klimatyczne UE odeszły do historii.
Autorzy: Anna Czepiel, Liwiusz Wojciechowski
Fundacja Forum Obywatelskiego Rozwoju
12.08.2014r. 06:38

- Nie miejmy złudzeń. Są tacy, którzy na obecnym kształcie rynku gazu w Europie zarabiają – mówi Piotr Serafin, sekretarz stanu ds. europejskich w Ministerstwie Spraw Zagranicznych w rozmowie z portalem BiznesAlert.pl.
29.07.2014r. 14:13

Dotychczasowa polityka energetyczno-klimatyczna Unii Europejskiej może źle wpłynąć na konkurencyjność gospodarki Starego Kontynentu, a oczekiwania polityków, że wspólny rynek energii usunie ten problem są oderwane od rzeczywistości. Czy rozwiązaniem może być jednolity europejski rynek mocy?
Autorzy: Stanisław Tokarski - wiceprezes zarządu Tauron Polska Energia, Jerzy Janikowski - szef Biura Regulacji i Współpracy Międzynarodowej Taurona ("Polska Energia" - lipiec 2014)
02.07.2014r. 14:00

Autorzy starają się przeanalizować w jaki sposób cele zaproponowane przez Komisję Europejską na rok 2030 powinny być wdrażane w Polsce, aby stanowiło to pozytywny impuls rozwojowy dla gospodarki, a narzędzia wdrożeniowe były dopasowane do specyfiki gospodarczej kraju.Publikacja podejmuje analizę obecnej sytuacji politycznej, gospodarczej i społecznej kraju. Przedstawia także strategię zmian – prowadzących do dostosowania się do nowych wymogów politycznych i całkowitego przekształcenia polskiej gospodarki – nazwaną przez autorów opracowania niskoemisyjną transformacją.
Autorzy: Maciej Bukowski (Warszawski Instytut Studiów Ekonomicznych) i Zbigniew Karaczun (Instytut na rzecz Ekorozwoju)
19.03.2014r. 05:11

dr inż. Bolesław Jankowski, Badania Systemowe "EnergSys"
Obecna sytuacja na Wschodzie pozwala nam lepiej dostrzec i nazwać istotę unijnych działań z zakresu kreowania i wdrażania polityki klimatycznej. Działania te prowadzone od wielu lat można określić jako pełzającą inwazją klimatyczną.
20.11.2013r. 12:59

Trwający w Warszawie szczyt klimatyczny COP19 jest doskonałą okazją do podsumowania symbolicznych 300 dni trzeciego okresu handlu uprawnieniami w ramach europejskiego systemu ETS (2013-2020). Powodzenie globalnego porozumienia w sprawie redukcji emisji post-Kyoto jest niezwykle ważne nie tylko ze względu na realizację polityki klimatycznej ONZ, ale przede wszystkim
kluczowe dla przyszłości rozwoju europejskiego systemu handlu uprawnieniami, który w ostatnich miesiącach napotyka na wielkie problemy.
Consus SA
06.08.2013r. 14:50

Wiele wskazuje na to, że historia lubi się powtarzać także w Unii Europejskiej. Trwa walka o odtworzenie scenariusza znanego z 2007 r., gdy kraje członkowskie decydowały o realizacji pakietu klimatycznego.
Autorzy: Stanisław Tokarski - prezes zarządu Tauron Wytwarzanie, Jerzy Janikowski - szef Biura Regulacji Współpracy Międzynarodowej Taurona ("Polska Energia" - lipiec 2013)
27.06.2013r. 14:21

Na tle krótkiej analizy obecnej kondycji i perspektyw energetyki konwencjonalnej, szczególnie opartej na węglu w Europie i USA, cen węgla i gazu w obu częściach świata, aktualnych cen pozwoleń na emisję CO2 w referacie zaproponowano nowy, zrównoważony sposób na trwałą sekwestrację CO2 w glebie.
Autor: prof. dr hab. inż. Zbigniew Bis - kierownik Katedry Inżynierii Energii, Politechnika Częstochowska ("Nowa Energia" - nr 2-3/2013)
28.05.2013r. 12:56

Mimo coraz liczniejszych głosów ekspertów i przedstawicieli przemysłu, szefowie europejskich rządów chcą pracować nad pakietem energetyczno-klimatycznym 2.0, który będzie miał poważne, negatywne konsekwencje dla polskiej gospodarki
Autor: Izabela Albrycht, prezes Instytutu Kościuszki (Magazyn Forbes)
24.04.2013r. 15:30

Komisja Europejska pracuje nad zmianą polityki energetycznej, jednym z jej elementów ma być rynek mocy, który zapewnić ma bezpieczeństwo pracy systemów energetycznych w krajach członkowskich
Autorzy: Stanisław Tokarski, Jerzy Janikowski ("Polska Energia" - nr 4/2013)cire
©2002-2020
Agencja Rynku Energii S.A.
mobilne cire
IT BCE