ENERGETYKA, RYNEK ENERGII - CIRE.pl - energetyka zaczyna dzień od CIREHandel emisjami CO2
Właścicielem portalu jest ARE S.A.
ARE S.A.

SZUKAJ:PANEL LOGOWANIA

X
Portal CIRE.PL wykorzystuje mechanizm plików cookies. Jeśli nie chcesz, aby nasz serwer zapisywał na Twoim urządzeniu pliki cookies, zablokuj ich stosowanie w swojej przeglądarce. Szczegóły.


SPONSOR SERWISU


KONTAKT
MATERIAŁY PROBLEMOWE

Zagrożenia wynikające dla Polski z podpisania nowej umowy klimatycznej na Konferencji COP 21 w Paryżu
07.12.2015r. 05:20

dr inż. Bolesław Jankowski, Badania Systemowe "EnergSys"
W opiniach i komentarzach publikowanych przed i w czasie trwania Konferencji COP 21 w Paryżu trudno znaleźć odniesienia do treści projektu porozumienia paryskiego, jakie zostało przygotowane przed konferencją. Przeprowadzona przez autora analiza wskazuje, że spora część zapisów zawartych w projekcie budzi poważne obawy, a ich przyjęcie przez Polskę może stanowić ogromne zagrożenie dla naszego kraju.
Dołączone pliki: Do odczytu plików wymagany jest program Acrobat Reader.


KOMENTARZE ( 3 )


Autor: SW 08.12.2015r. 11:27
Czy Randy Mott, który uprawia tu (np.07.12.2015 15:05) propagandę w stylu: "A mix including renewable energy sources is more reliable ..." nie jest przypadkiem w zarządzie firmy budującej OZE (www.ceeres.eu)?

Czy R.M. wie, że jedną z przyczyn letnich ograniczeń dostaw energii elektrycznej w Polsce była duża produkcja en. elektrycznej z OZE w Niemczech, która spowodowała tzw. przepływy kołowe (via Polska, bo sieć niemiecka jest niewydolna) i uniemożliwiła korzystanie z importu? Co więcej, przepływy kołowe powodują w Polsce straty na generację zabezpieczającą wymagany rozpływ energii w polskiej sieci zakłócany przez te przepływy (chyba setki mln zł rocznie dodatkowych kosztów w KSE z powodu OZE w Niemczech - de facto je subsydiujemy w ten sposób)?

Czy R.M., poza propagandą, potrafi napisać coś konkretnego na dany temat? Np.czy potrafi polemizować z konkretnymi stwierdzeniami z artykułu, który komentuje?
ODPOWIEDZ ZGŁOŚ DO MODERACJI

Autor: noname 08.12.2015r. 12:23
SW, Zarzucasz R.M, że nie polemizuje w sposób konkretny, ale sam polemizujesz nie na temat. Przepływy kołowe są faktem, powoduje je generacja z OZE w Niemczech ale umożliwia je to, że w Polsce tych OZE prawie nie ma. Ktoś płakał w sierpniu, że mocy zabrakło, a OZE są do niczego bo wiatraki pracowały na 1/10 gwizdka. To też prawda, tylko latem potrzebna (i efektywna) jest fotowoltaika, której Niemcy mają po kapelusz a my nic. To dlatego w Polsce trzeba było redukować pobór a Niemcy mieli nadwyżkę. Przy takiej samej suszy. ŚWIAT SIĘ ZMIENIA, TECHNOLOGIE TEŻ, tylko trzeba chcieć to widzieć. Inaczej pozostaje demagogia i poszukiwanie drugiego dna jako tematu zastępczego (czyj interes, w czyim zarządzie....) A czyjego interesu bronią przeciwnicy dekarbonizacji w Polsce? Wbrew pozorom nie polskiego.
ODPOWIEDZ ZGŁOŚ DO MODERACJI

Autor: tesla 08.12.2015r. 12:55
Technologia się zmienia mam nadzieję, że w przyszłości pojawi się energetyka przemysłowa np. oparta o w końcu skomercjalizowany reaktor 4S firmy Toshiba (Super Safe, Small and Simple) o mocy 10 MWe (30MWth) chłodzonym ciekłym sodem.
ODPOWIEDZ ZGŁOŚ DO MODERACJI
Dodaj nowy Komentarze ( 3 )

DODAJ KOMENTARZ
Redakcja portalu CIRE informuje, że publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu CIRE. Redakcja portalu CIRE nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Przesłanie komentarza oznacza akceptację Regulaminu umieszczania komentarzy do informacji i materiałów publikowanych w portalu CIRE.PL
Ewentualne opóźnienie w pojawianiu się wpisanych komentarzy wynika z technicznych uwarunkowań funkcjonowania portalu. szczegóły...

Podpis:


Poinformuj mnie o nowych komentarzach w tym temacie
cire
©2002-2020
Agencja Rynku Energii S.A.
mobilne cire
IT BCE