ENERGETYKA, RYNEK ENERGII - CIRE.pl - energetyka zaczyna dzień od CIREHandel emisjami CO2
Właścicielem portalu jest ARE S.A.
ARE S.A.

SZUKAJ:PANEL LOGOWANIA

X
Portal CIRE.PL wykorzystuje mechanizm plików cookies. Jeśli nie chcesz, aby nasz serwer zapisywał na Twoim urządzeniu pliki cookies, zablokuj ich stosowanie w swojej przeglądarce. Szczegóły.


SPONSOR SERWISU


KONTAKT
MATERIAŁY PROBLEMOWE

Zagrożenia wynikające dla Polski z podpisania nowej umowy klimatycznej na Konferencji COP 21 w Paryżu
07.12.2015r. 05:20

dr inż. Bolesław Jankowski, Badania Systemowe "EnergSys"
W opiniach i komentarzach publikowanych przed i w czasie trwania Konferencji COP 21 w Paryżu trudno znaleźć odniesienia do treści projektu porozumienia paryskiego, jakie zostało przygotowane przed konferencją. Przeprowadzona przez autora analiza wskazuje, że spora część zapisów zawartych w projekcie budzi poważne obawy, a ich przyjęcie przez Polskę może stanowić ogromne zagrożenie dla naszego kraju.
Dołączone pliki: Do odczytu plików wymagany jest program Acrobat Reader.


KOMENTARZE ( 13 )


Autor: Hanka Mostowiak 07.12.2015r. 06:46
A Ryszard Petru nadal milczy, zamiast grzmieć na alarm! Obudź się Ryszardzie!
ODPOWIEDZ ZGŁOŚ DO MODERACJI

Autor: Randy Mott 07.12.2015r. 08:46
The threat to Poland financially and to public health remains the dominant use of coal. The crime has been to take the public's and the EU's money and use it (in some cases unlawfully) to keep this bankrupt beast on life support. Zagrożenie dla Polski finansowo i zdrowia publicznego pozostaje dominującym wykorzystanie węgla. Zbrodnią było zabrać publiczność i pieniądze UE i używać go (w niektórych przypadkach bezprawnie), aby zachować ten upadłości bestię na resuscytacyjnych.
ODPOWIEDZ ZGŁOŚ DO MODERACJI

Autor: Randy Mott 07.12.2015r. 08:48
The economic danger is that the misguided policies of the government will keep serving the miners above the public interest. This will cause the additional investment in new coal blocks and new mines which will be uneconomical to operate by the time they are built, if not before.

Niebezpieczeństwo gospodarczej jest to, że błędne polityka rządu będzie utrzymywać służąc górników nad interesem publicznym. Spowoduje to dodatkowe inwestycje w nowe bloki węglowe i nowych kopalń, które będą nieekonomiczne działać do czasu są one zbudowane, jeśli nie wcześniej.
ODPOWIEDZ ZGŁOŚ DO MODERACJI

Autor: jasio 07.12.2015r. 09:07
No Pan Dr panikuje bo przecież lubi wdychać syf w Krakowie i sztucznie utrzymywać spalanie węgla dla podtrzymania braci górniczej. Ani słowem nie ma o tym, że takie de facto nierestrykcyjne rozwiązania skłaniają nas po 1 do zmiany sposobu wytwarzania energii (może Pan Grad znów pociągnie Energetykę Jądrową za setki tysięcy...) po 2 paliwa kopalne to najlepsza lokata energii co spalimy teraz to już nei wróci. Już dawno powinniśmy się zmieniać szybciej i intensywniej. NIe chodzi o ECO chodzi o myślenie a nie patrzenie na to że 100 tys górników nie będzie miało pracy. Może ich żony pójdą po 20 latach siedzenia w oknach do pracy... przecież dzieci mają już dorosłe. A syf który emitujemy w powietrze i do naszych płuc , osady w miastach itd... to jest koszt i to jaki...
ODPOWIEDZ ZGŁOŚ DO MODERACJI

Autor: Loża Szyderców 07.12.2015r. 09:21
Czy syf w Krakowie jest spowodowany zanieczyszczeniami pochodzącymi z elektrociepłowni? A może to jednak w głównej mierze transport oraz piece domowe odpowiadają za taki stan rzeczy? Ile osób umiera rocznie w wyniku spalania węgla w elektrowniach, a ile z powodu wdychania dymu prosto z domowych kominów i rur wydechowych samochodów. Dlaczego tacy zatroskani o zdrowie ludzi ekolodzy nie zainteresują się ile osób umiera/choruje na skutek zatrutej żywności?
ODPOWIEDZ ZGŁOŚ DO MODERACJI

Autor: zgryźliwy 07.12.2015r. 11:26
jasio, ty grzej się wiatrakiem z fotowoltaiką. Powodzenia w grudniowy, bezwietrzny, pochmurny poranek. Nie tylko Kraków i Śląsk, ale praktycznie każda Polska miejscowość cierpi z powodu niskiej emisji. Po prostu finansowy i organizacyjny wysiłek naszego społeczeństwa został skierowany nie na ochronę powietrza i ograniczenie CO2, a na walkę ze stabilnymi i będącymi pod kontrolą elektrowniami zawodowymi. jasio, najpierw emisja musi być zorganizowana, po to, żeby z nią można było walczyć potem.
ODPOWIEDZ ZGŁOŚ DO MODERACJI

Autor: realista 07.12.2015r. 14:10
Tak się kończy udawanie, że się nie rozumie, że się świat zmienia.
ODPOWIEDZ ZGŁOŚ DO MODERACJI

Autor: Randy Mott 07.12.2015r. 15:05
Poland's neighbors that have diversified energy sources did not have an electricity shortage this summer, including Germany which has about the same solar radiation as Poland. A mix including renewable energy sources is more reliable in the long-term and is already predicted to be cheaper. By the time, new coal plants could be built, they would be more expensive than the main renewable sources. FACTS.

Sąsiedzi Polski, które mają zróżnicowane źródła energii nie mają niedobór energii elektrycznej latem tego roku, w tym Niemiec, który ma o tym samym promieniowania słonecznego jak Polska. Mieszanka w tym odnawialnych źródeł energii jest bardziej wiarygodne, w dłuższej perspektywie, a już przewiduje się tańsze. Do czasu, nowe elektrownie węglowe mogłyby być budowane, będą one droższe niż głównych źródeł odnawialnych. FAKTY.
ODPOWIEDZ ZGŁOŚ DO MODERACJI

Autor: SW 08.12.2015r. 11:27
Czy Randy Mott, który uprawia tu (np.07.12.2015 15:05) propagandę w stylu: "A mix including renewable energy sources is more reliable ..." nie jest przypadkiem w zarządzie firmy budującej OZE (www.ceeres.eu)?

Czy R.M. wie, że jedną z przyczyn letnich ograniczeń dostaw energii elektrycznej w Polsce była duża produkcja en. elektrycznej z OZE w Niemczech, która spowodowała tzw. przepływy kołowe (via Polska, bo sieć niemiecka jest niewydolna) i uniemożliwiła korzystanie z importu? Co więcej, przepływy kołowe powodują w Polsce straty na generację zabezpieczającą wymagany rozpływ energii w polskiej sieci zakłócany przez te przepływy (chyba setki mln zł rocznie dodatkowych kosztów w KSE z powodu OZE w Niemczech - de facto je subsydiujemy w ten sposób)?

Czy R.M., poza propagandą, potrafi napisać coś konkretnego na dany temat? Np.czy potrafi polemizować z konkretnymi stwierdzeniami z artykułu, który komentuje?
ODPOWIEDZ ZGŁOŚ DO MODERACJI

Autor: noname 08.12.2015r. 12:23
SW, Zarzucasz R.M, że nie polemizuje w sposób konkretny, ale sam polemizujesz nie na temat. Przepływy kołowe są faktem, powoduje je generacja z OZE w Niemczech ale umożliwia je to, że w Polsce tych OZE prawie nie ma. Ktoś płakał w sierpniu, że mocy zabrakło, a OZE są do niczego bo wiatraki pracowały na 1/10 gwizdka. To też prawda, tylko latem potrzebna (i efektywna) jest fotowoltaika, której Niemcy mają po kapelusz a my nic. To dlatego w Polsce trzeba było redukować pobór a Niemcy mieli nadwyżkę. Przy takiej samej suszy. ŚWIAT SIĘ ZMIENIA, TECHNOLOGIE TEŻ, tylko trzeba chcieć to widzieć. Inaczej pozostaje demagogia i poszukiwanie drugiego dna jako tematu zastępczego (czyj interes, w czyim zarządzie....) A czyjego interesu bronią przeciwnicy dekarbonizacji w Polsce? Wbrew pozorom nie polskiego.
ODPOWIEDZ ZGŁOŚ DO MODERACJI

Autor: tesla 08.12.2015r. 12:55
Technologia się zmienia mam nadzieję, że w przyszłości pojawi się energetyka przemysłowa np. oparta o w końcu skomercjalizowany reaktor 4S firmy Toshiba (Super Safe, Small and Simple) o mocy 10 MWe (30MWth) chłodzonym ciekłym sodem.
ODPOWIEDZ ZGŁOŚ DO MODERACJI

Autor: tesla 08.12.2015r. 11:32
>>>Pięcioletni plan rozwoju energii jądrowej zakłada, że do 2030 roku w Chinach będzie działać 110 elektrowni atomowych - informuje dziennik "China Daily", powołując się na informacje z państwowej firmy Power Construction Corporation of China
ODPOWIEDZ ZGŁOŚ DO MODERACJI

Autor: Randy Mott 08.12.2015r. 12:32
I am still waiting for a credible source that says everything in the European energy sector is wrong...that building a big coal-fired plant today makes sense for its financial operating life of twenty years. No smart money is betting on that premise. When the Polish electricity companies announce plans to keep pumping money into coal, their stock goers down in the market. The message is that this makes no long-term economic sense.
Wciąż czekam na wiarygodne źródło, które mówi wszystko w europejskim sektorze energetycznym jest nie tak ... że zbudowanie dużego węglem dziś sens jego finansowej żywotności dwudziestu lat. Nie inteligentne pieniądze są zakłady na tej przesłance. Kiedy polskie firmy energetyczne ogłosić plany zachować pompowanie pieniędzy do węgla, ich czas goers w rynku. Wiadomość jest taka, że to nie ma długoterminowego sens ekonomiczny.
ODPOWIEDZ ZGŁOŚ DO MODERACJI
Dodaj nowy Komentarze ( 13 )

DODAJ KOMENTARZ
Redakcja portalu CIRE informuje, że publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu CIRE. Redakcja portalu CIRE nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Przesłanie komentarza oznacza akceptację Regulaminu umieszczania komentarzy do informacji i materiałów publikowanych w portalu CIRE.PL
Ewentualne opóźnienie w pojawianiu się wpisanych komentarzy wynika z technicznych uwarunkowań funkcjonowania portalu. szczegóły...

Podpis:


Poinformuj mnie o nowych komentarzach w tym temacie
cire
©2002-2020
Agencja Rynku Energii S.A.
mobilne cire
IT BCE