ENERGETYKA, RYNEK ENERGII - CIRE.pl - energetyka zaczyna dzień od CIREHandel emisjami CO2
Właścicielem portalu jest ARE S.A.
ARE S.A.

SZUKAJ:PANEL LOGOWANIA

X
Portal CIRE.PL wykorzystuje mechanizm plików cookies. Jeśli nie chcesz, aby nasz serwer zapisywał na Twoim urządzeniu pliki cookies, zablokuj ich stosowanie w swojej przeglądarce. Szczegóły.


SPONSOR SERWISU


KONTAKT
SERWIS INFORMACYJNY CIRE 24

Polska sprzedała uprawnienia do emisji CO2 po 53,70 euro
09.06.2021r. 13:00

www.cire.pl | Obserwuj nasze newsy na LinkedIn
Przeprowadzona w środę 9 czerwca na EEX w imieniu Polski aukcja uprawnień do emisji dwutlenku węgla została rozliczona po kursie 53,70 euro. Uczestnicy zgłosili zapotrzebowanie na 4,263 mln uprawnień wobec oferowanych 2,575 mln.
Aukcję uprawnień do emisji CO2 z 9 czerwca 2021 r. komentuje dla CIRE.PL Tomasz Marek Bujacz - Senior Sales Trader w Vertis Environmental Finance.

"W poniedziałek handel na giełdzie ICE rozpoczął się dopiero przed południem, ponieważ giełda przeniosła handel z Londynu na giełdę ICE Endex w Amsterdamie. Podczas przenoszenia systemu transakcyjnego nastąpił problem, który spowodował brak dostępu uczestnikom do rynku" - zwraca uwagę Tomasz Marek Bujacz.

(1000x494)

"Od początku tygodnia ceny uprawnień do emisji kierują się ku północy. Wczorajsze zamknięcie na kontrakcie benchmarkowym uplasowało się na poziomie 52,17, dzisiaj od rana ceny uprawnień do emisji CO2 zyskują już przeszło 2,5 proc. w stosunku do wczorajszego zamknięcia i znajdują się powyżej 53 euro i nadal rosną" - zauważa Senior Sales Trader w Vertis Environmental Finance.
Przeprowadzona dzisiaj w imieniu Polski aukcja uprawnień do emisji CO2 została rozliczona po kursie 53,70 euro przy zgłoszonym zapotrzebowaniu 4 263 000 uprawnień wobec oferowanych 2 575 000.

(1000x505)

"Rada ds. Środowiska UE spotka się 10 czerwca i wymieni poglądy na temat planu działania UE na rzecz zerowej emisji. 11 czerwca Rada ds. Transportu, Telekomunikacji i Energii będzie debatować nad europejską strategią wodorową w celu dekarbonizacji sektorów wysokoemisyjnych.
Z analizy technicznej współczynnik siły względnej dla EUA znajduje się na poziomie 53, pierwszymi progami wsparcia w przypadku korekty mogą być: 51,66 i 49,30 euro. Z kolei w przypadku wzrostów ceny mogą napotkać opór przy: 53,30 i 54,70 euro" - podsumowuje Tomasz Marek Bujacz.

Czytaj również:

DODAJ KOMENTARZ
Redakcja portalu CIRE informuje, że publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu CIRE. Redakcja portalu CIRE nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Przesłanie komentarza oznacza akceptację Regulaminu umieszczania komentarzy do informacji i materiałów publikowanych w portalu CIRE.PL
Ewentualne opóźnienie w pojawianiu się wpisanych komentarzy wynika z technicznych uwarunkowań funkcjonowania portalu. szczegóły...

Podpis:


Poinformuj mnie o nowych komentarzach w tym temacie
cire
©2002-2021
Agencja Rynku Energii S.A.
mobilne cire
IT BCE