ENERGETYKA, RYNEK ENERGII - CIRE.pl - energetyka zaczyna dzień od CIREHandel emisjami CO2
Właścicielem portalu jest ARE S.A.
ARE S.A.

SZUKAJ:PANEL LOGOWANIA

X
Portal CIRE.PL wykorzystuje mechanizm plików cookies. Jeśli nie chcesz, aby nasz serwer zapisywał na Twoim urządzeniu pliki cookies, zablokuj ich stosowanie w swojej przeglądarce. Szczegóły.


SPONSOR SERWISU


KONTAKT
SERWIS INFORMACYJNY CIRE 24

Polska delegacja przedstawi propozycję ulepszeń unijnego systemu handlu uprawnieniami do emisji
21.10.2020r. 08:21

Polska delegacja na Radzie Unii Europejskiej zaproponuje w piątek zmiany systemu handlu emisjami EU ETS. Z informacji portalu CarbonPulse wynika, że Polska ma zaproponować utworzenie nowego "funduszu solidarności energetycznej" z przychodów handlu emisjami i alternatywnego, bezpłatnego przydziału uprawnień unijnych - czytamy w BiznesAlert.pl.
W piątek 23 października odbędzie się Rada Unii Europejskiej poświęcona środowisku. Podczas niej - zgodnie z harmonogramem - ministrowie odpowiedzialni za klimat i energię będą dyskutować o europejskim prawie klimatycznym. Rozmowy mają pozwolić wypracować częściowe stanowisko negocjacyjne Rady, w oczekiwaniu na decyzję Rady Europejskiej w sprawie zaktualizowanego unijnego celu klimatycznego na 2030 roku.

W czasie popołudniowej sesji publicznej, Rada zamierza przyjąć konkluzje w sprawie bioróżnorodności. W konkluzjach przedstawione zostaną wytyczne polityczne dotyczące realizacji unijnej strategii na rzecz bioróżnorodności 2030.
W punkcie "Sprawy różne" delegacja polska przedstawi propozycję ulepszeń unijnego systemu handlu uprawnieniami do emisji, wspierającą transformację w kierunku neutralności klimatycznej w UE. Carbon Pulse zdradza zaś szczegóły tej propozycji. Zgodnie z dokumentem ministerialnym, do którego dotarł portal, strona polska ma zaproponować utworzenie nowego "funduszu solidarności energetycznej" z przychodów systemu handlu emisjami EU ETS i alternatywnego bezpłatnego przydziału uprawnień unijnych w ramach przyszłorocznej planowych zmian prawnych dotyczących rynku handlu emisji dwutlenku węgla w UE.

Ponadto, delegacja holenderska przekaże ministrom informacje na temat szczytu w sprawie przystosowania się do zmiany klimatu, zaplanowanego na 25 stycznia 2021 roku. Holendrzy poinformują również o światowym forum dotyczącym gospodarki o obiegu zamkniętym zaplanowanym na 15 kwietnia 2021 roku. Delegacja litewska poinformuje ministrów o ósmej rundzie spotkań stron Konwencji na temat oddziaływania na środowisko w kontekście transgranicznym (Espoo MOP-8), która odbędzie się w Wilnie 8-11 grudnia 2020 roku - czytamy w BizneAlert.pl.
Carbon Pulse , BiznesAlert

DODAJ KOMENTARZ
Redakcja portalu CIRE informuje, że publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu CIRE. Redakcja portalu CIRE nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Przesłanie komentarza oznacza akceptację Regulaminu umieszczania komentarzy do informacji i materiałów publikowanych w portalu CIRE.PL
Ewentualne opóźnienie w pojawianiu się wpisanych komentarzy wynika z technicznych uwarunkowań funkcjonowania portalu. szczegóły...

Podpis:


Poinformuj mnie o nowych komentarzach w tym temacie
cire
©2002-2020
Agencja Rynku Energii S.A.
mobilne cire
IT BCE