ENERGETYKA, RYNEK ENERGII - CIRE.pl - energetyka zaczyna dzień od CIREHandel emisjami CO2
Właścicielem portalu jest ARE S.A.
ARE S.A.

SZUKAJ:PANEL LOGOWANIA

X
Portal CIRE.PL wykorzystuje mechanizm plików cookies. Jeśli nie chcesz, aby nasz serwer zapisywał na Twoim urządzeniu pliki cookies, zablokuj ich stosowanie w swojej przeglądarce. Szczegóły.


SPONSOR SERWISU


KONTAKT
SERWIS INFORMACYJNY CIRE 24

Uprawnienia EUA w sierpniu zyskały na wartości 9,21 proc.
18.09.2020r. 07:54

Uprawnienia EUA w sierpniu zyskały na wartości 9,21 proc. - podał w raporcie Krajowy Ośrodek Bilansowania i Zarządzania Emisjami.
Średnia arytmetyczna cena EUA z 21 transakcyjnych dni wyniosła 26,82 euro.

"Ceny uprawnień EUA w sierpniu po początkowym okresie konsolidacji i wejściu w krótkoterminowy trend boczny potrafiły wybić się z poziomu ok. 25 EUR, osiągając wartości bliskie poziomu 30 EUR" - napisano w komentarzu.
"Ostatecznie jednak kupującym nie udało się sforsować tego poziomu. Wzrostom mogły sprzyjać mniejsze wolumeny uprawnień sprzedawane na aukcjach, wstrzymanie pracy elektrowni jądrowych we Francji, czy informacje o pojawieniu się na rynku funduszy hedgingowych" - dodano.
Zobacz także:

DODAJ KOMENTARZ
Redakcja portalu CIRE informuje, że publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu CIRE. Redakcja portalu CIRE nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Przesłanie komentarza oznacza akceptację Regulaminu umieszczania komentarzy do informacji i materiałów publikowanych w portalu CIRE.PL
Ewentualne opóźnienie w pojawianiu się wpisanych komentarzy wynika z technicznych uwarunkowań funkcjonowania portalu. szczegóły...

Podpis:


Poinformuj mnie o nowych komentarzach w tym temacie
cire
©2002-2020
Agencja Rynku Energii S.A.
mobilne cire
IT BCE