ENERGETYKA, RYNEK ENERGII - CIRE.pl - energetyka zaczyna dzień od CIREHandel emisjami CO2
Właścicielem portalu jest ARE S.A.
ARE S.A.

SZUKAJ:PANEL LOGOWANIA

X
Portal CIRE.PL wykorzystuje mechanizm plików cookies. Jeśli nie chcesz, aby nasz serwer zapisywał na Twoim urządzeniu pliki cookies, zablokuj ich stosowanie w swojej przeglądarce. Szczegóły.


SPONSOR SERWISU


KONTAKT
SERWIS INFORMACYJNY CIRE 24

PO pozytywnie o zapowiedzi podniesienia celu redukcji emisji
16.09.2020r. 16:56

Europosłowie PO pozytywnie ocenili w środę zapowiedzi przewodniczącej Komisji Europejskiej Ursuli von der Leyen w sprawie podniesienia celu redukcji CO2.
"Europa musi być skuteczna w ochronie życia i zdrowia obywateli europejskich" - mówił dziennikarzom w Parlamencie Europejskim w Brukseli szef delegacji Platformy Obywatelskiej w PE Andrzej Halicki.

Jak zaznaczył, podniesienie celu redukcji CO2 na 2030 r. ma służyć osiągnięciu przez UE neutralności klimatycznej do połowy tego stulecia. "Nie wyobrażam sobie, żeby ten cel, przyjęty zresztą na szczycie unijnym, nie był wykonywany, czy (był) kontestowany w Polsce" - oświadczył polityk.

Zaapelował przy tym do premiera Mateusza Morawieckiego, by przyspieszył tempo transformacji energetycznej w Polsce.
Wątpliwości co do tego, że należy iść w kierunku zmniejszania emisji, nie ma również PSL, ludowcy liczą jednak na to, że proces ten będzie przeprowadzony zgodnie ze zdrowym rozsądkiem.

"Wyzwania klimatyczne będą trudne dla wszystkich. Potrzebujemy do tego przede wszystkim bardzo dobrego przeglądu wszystkich aktów prawnych, przedstawienia skutków dla wszystkich obszarów, nie tylko dla rolnictwa" - powiedział europoseł PSL Krzysztof Hetman.

Von der Leyen poinformowała w PE, że Komisja Europejska zaproponuje zwiększenie celu redukcji emisji gazów cieplarnianych do 2030 r. z 40 do co najmniej 55 proc. w odniesieniu do poziomu emisji z 1990 r.

KOMENTARZE ( 2 )


Autor: Impossible 16.09.2020r. 18:59
Chyba do reszty zgłupieli.
ODPOWIEDZ ZGŁOŚ DO MODERACJI

Autor: Kermit 17.09.2020r. 09:12
Są tacy, co wirzyli, a wielu nadal wierzy, w socjalizm, w komunizm, w redukcję CO2. Zobaczymy co z tego będzie.
ODPOWIEDZ ZGŁOŚ DO MODERACJI
Dodaj nowy Komentarze ( 2 )

DODAJ KOMENTARZ
Redakcja portalu CIRE informuje, że publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu CIRE. Redakcja portalu CIRE nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Przesłanie komentarza oznacza akceptację Regulaminu umieszczania komentarzy do informacji i materiałów publikowanych w portalu CIRE.PL
Ewentualne opóźnienie w pojawianiu się wpisanych komentarzy wynika z technicznych uwarunkowań funkcjonowania portalu. szczegóły...

Podpis:


Poinformuj mnie o nowych komentarzach w tym temacie
cire
©2002-2020
Agencja Rynku Energii S.A.
mobilne cire
IT BCE