ENERGETYKA, RYNEK ENERGII - CIRE.pl - energetyka zaczyna dzień od CIREHandel emisjami CO2
Właścicielem portalu jest ARE S.A.
ARE S.A.

SZUKAJ:PANEL LOGOWANIA

X
Portal CIRE.PL wykorzystuje mechanizm plików cookies. Jeśli nie chcesz, aby nasz serwer zapisywał na Twoim urządzeniu pliki cookies, zablokuj ich stosowanie w swojej przeglądarce. Szczegóły.


SPONSOR SERWISU


KONTAKT
SERWIS INFORMACYJNY CIRE 24

Wirtualny okrągły stół ministrów ds. środowiska i klimatu OECD
15.09.2020r. 10:16

Zielony wzrost na rzecz rozwoju gospodarczego i miejsc pracy był tematem przewodnim okrągłego stołu ministrów ds. środowiska i klimatu Organizacji Współpracy Gospodarczej i Rozwoju (OECD), w którym 14 września 2020 r. wziął udział minister klimatu Michał Kurtyka. Spotkanie było elementem procesu przygotowawczego do tegorocznej Rady Ministerialnej OECD.
Jak zaznaczył minister klimatu Michał Kurtyka, epidemia koronawirusa wymaga od nas poszukiwania takich rozwiązań, które pozwolą pobudzić gospodarkę.

"Polska stoi przed wyzwaniem zbudowania nowego systemu energetycznego w najbliższym 20-leciu. Nasz kraj jest bardziej niż kiedykolwiek gotowy na wszelkie niezbędne wysiłki, aby zakończyć transformację na niskoemisyjną i efektywnie zarządzającą zasobami gospodarkę" - powiedział Michał Kurtyka.

Zdaniem ministra klimatu kryzys związany z COVID-19 i pakiety naprawcze przedstawione przez rządy na całym świecie stanowią bezprecedensową okazję do ukształtowania lepszej przyszłości naszej planety.
"W Polsce wprowadzamy obecnie konkretne rozwiązania związane z budową gospodarki neutralnej dla klimatu. Zakładamy, że "zielona" transformacja przyczyni się do stworzenia ok. 300 tysięcy nowych miejsc pracy w Polsce. Będzie więc ważnym impulsem dla dalszego rozwoju gospodarczego Polski. W ubiegłym tygodniu przedstawiliśmy nowy projekt Polityki energetycznej Polski do 2040 r., w której transformacja sektora energetycznego znajduje się w centrum naszych działań naprawczych. PEP2040 opierać się będzie na trzech filarach: sprawiedliwej transformacji, zeroemisyjnym systemie energetycznym ze dominującym udziałem OZE oraz energii jądrowej oraz poprawie jakości powietrza" - dodał minister Michał Kurtyka.

Minister wskazał także, że Polska rozpoczęła już kluczowe projekty i inwestycje, które dotyczą energii odnawialnej, efektywnego ciepłownictwa komunalnego czy bezemisyjnego budownictwa
MK

DODAJ KOMENTARZ
Redakcja portalu CIRE informuje, że publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu CIRE. Redakcja portalu CIRE nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Przesłanie komentarza oznacza akceptację Regulaminu umieszczania komentarzy do informacji i materiałów publikowanych w portalu CIRE.PL
Ewentualne opóźnienie w pojawianiu się wpisanych komentarzy wynika z technicznych uwarunkowań funkcjonowania portalu. szczegóły...

Podpis:


Poinformuj mnie o nowych komentarzach w tym temacie
cire
©2002-2020
Agencja Rynku Energii S.A.
mobilne cire
IT BCE