ENERGETYKA, RYNEK ENERGII - CIRE.pl - energetyka zaczyna dzień od CIREHandel emisjami CO2
Właścicielem portalu jest ARE S.A.
ARE S.A.

SZUKAJ:PANEL LOGOWANIA

X
Portal CIRE.PL wykorzystuje mechanizm plików cookies. Jeśli nie chcesz, aby nasz serwer zapisywał na Twoim urządzeniu pliki cookies, zablokuj ich stosowanie w swojej przeglądarce. Szczegóły.


SPONSOR SERWISU


KONTAKT
SERWIS INFORMACYJNY CIRE 24

Polsko-niemieckie rozmowy o ochronie środowiska i klimatu
14.09.2020r. 17:33

Europejska polityka klimatyczna i Fundusz na rzecz Sprawiedliwej Transformacji - to niektóre z tematów poruszonych w trakcie spotkania Ministra Klimatu Michała Kurtyki z Jochenem Flasbarthem, sekretarzem stanu w Federalnym Ministerstwie Ochrony Środowiska, Ochrony Przyrody i Bezpieczeństwa Jądrowego Niemiec. Rozmowy odbyły się 11 września 2020 r. w Warszawie.

W trakcie spotkania strona Polska podkreśliła zrozumienie dla celu neutralności klimatycznej do 2050 r. jako wspólnego dla UE, jednocześnie zaznaczając, że z racji punktu startu naszego kraju w dążeniu do jego realizacji, kluczowe jest zapewnienie odpowiedniego wsparcia.

"Akceptując ambitne plany, konieczne jest upewnienie się, że są one faktycznie możliwe do wdrożenia"- zaznaczył minister klimatu Michał Kurtyka.

Jak podkreślił minister Kurtyka podwyższając cel redukcji CO2, warto rozważyć reformę EU ETS - tak by zanieczyszczające państwa płaciły za swoje emisje, a pozyskane w ten sposób środki były przeznaczane na finansowanie nowych projektów, mających na celu ograniczanie emisji. W trakcie rozmów poruszono też kwestie Funduszu na rzecz Sprawiedliwej Transformacji.
"Różnice między państwami członkowskimi pod względem wysiłków niezbędnych do osiągnięcia neutralności klimatycznej są nadal ogromne. Skuteczna transformacja energetyczno-klimatyczna wymaga akceptacji społecznej"- podkreślał minister.

Nawiązując do obecnej sytuacji dotyczącej kryzysu pandemii i konieczności ożywienia gospodarek, omówiono też kwestie uzupełnienia się głównych priorytetów rewitalizacyjnych czyli zielonej transformacji i cyfryzacji. Aktualna sytuacja kryzysowa, o ile zarządzana w odpowiedni sposób, powinna zmienić nasze modele biznesowe i wzorce konsumpcji, tym samym pozytywnie wpływając na kwestie środowiskowe.


KOMENTARZE ( 1 )


Autor: Socyal 14.09.2020r. 21:48
Ja mam proste pytanie. Czy na tak daleko idące ingerencje w gospodarkę nie powinno się uzyskać zgody Sejmu, Senatu... pełna treść komentarza
ODPOWIEDZ ZGŁOŚ DO MODERACJI
Dodaj nowy Komentarze ( 1 )

DODAJ KOMENTARZ
Redakcja portalu CIRE informuje, że publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu CIRE. Redakcja portalu CIRE nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Przesłanie komentarza oznacza akceptację Regulaminu umieszczania komentarzy do informacji i materiałów publikowanych w portalu CIRE.PL
Ewentualne opóźnienie w pojawianiu się wpisanych komentarzy wynika z technicznych uwarunkowań funkcjonowania portalu. szczegóły...

Podpis:


Poinformuj mnie o nowych komentarzach w tym temacie
cire
©2002-2020
Agencja Rynku Energii S.A.
mobilne cire
IT BCE