ENERGETYKA, RYNEK ENERGII - CIRE.pl - energetyka zaczyna dzień od CIREHandel emisjami CO2
Właścicielem portalu jest ARE S.A.
ARE S.A.

SZUKAJ:PANEL LOGOWANIA

X
Portal CIRE.PL wykorzystuje mechanizm plików cookies. Jeśli nie chcesz, aby nasz serwer zapisywał na Twoim urządzeniu pliki cookies, zablokuj ich stosowanie w swojej przeglądarce. Szczegóły.


SPONSOR SERWISU


KONTAKT
SERWIS INFORMACYJNY CIRE 24

Sasin: nie zapadły żadne ostateczne ustalenia; rozmowy ws. górnictwa będą kontynuowane
11.08.2020r. 17:15

Nie zapadły żadne ostateczne ustalenia; rozmowy ws. górnictwa będą kontynuowane - poinformował we wtorek wicepremier, minister aktywów państwowych Jacek Sasin po zakończeniu spotkania zespołu, który ma opracować propozycje zmian w sektorze górniczym.
W obradach w Centrum Partnerstwa Społecznego "Dialog" w Warszawie, którym przewodniczył Jacek Sasin, uczestniczyli przedstawiciele m.in. górniczych związków zawodowych.

"Rozmawiamy przede wszystkim o tym, jak ten sektor ma dalej funkcjonować i o tym, jak uratować spółki energetyczne w tej bliższej perspektywie, tego dotyczy ta rozmowa" - powiedział dziennikarzom po spotkaniu Sasin.

Dopytywany, czy w trakcie obrad była mowa o likwidacji kopalń, odparł: "Nie rozmawialiśmy o tego typu działaniach". Dodał, jednak, że "kiedyś likwidacja kopalń nastąpi".

"Rozmawialiśmy o przyszłości energetyki węglowej i górnictwa w dłuższej perspektywie czasu w relacji z polityką przede wszystkim klimatyczną Unii Europejskiej i również polityką energetyczną Polski, którą przygotowuje Ministerstwo Klimatu" - powiedział Sasin.

Minister pytany był o to, czy na spotkaniu padły, jakieś propozycje dla związkowców. "Rozmawialiśmy na różne tematy. Jesteśmy w dialogu. To nie jest tak, że zakończyliśmy rozmowę. Nie ma na razie żadnych ostatecznych na pewno ustaleń. Te rozmowy będą kontynuowane" - powiedział Sasin.
Jak mówił, z każdym kolejnym spotkaniem będziemy bliżej wypracowania wspólnego stanowiska.

Dziennikarze dopytywali też, kiedy będzie ewentualna decyzja ws. budowy elektrowni atomowej.

"Rozmawialiśmy również o tym dzisiaj. To było przedmiotem rozmów. Ostateczne rozstrzygnięcie będzie tutaj wraz z przyjęciem polityki energetycznej Polski. Pan minister (klimatu Michał - PAP) Kurtyka umówił się również z obecnymi tutaj przedstawicielami strony społecznej, że będzie z nimi ten projekt dokumentu konsultował" - powiedział Sasin.

Zespół ma do końca września wypracować rozwiązania dla pogrążonej w kłopotach Polskiej Grupy Górniczej oraz całej branży. Ma m.in. przeanalizować możliwości produkcji energii elektrycznej z węgla w perspektywie krótkoterminowej oraz inwestycje w energetyce i górnictwie - szczególnie te ukierunkowane na wysokosprawną i niskoemisyjną energetykę. W agendzie prac zespołu znajdą się także kwestie związane z polityką klimatyczną oraz wyjaśnienie roli gazu ziemnego, odnawialnych źródeł energii i węgla kamiennego w miksie energetycznym.

Decyzję o powołaniu zespołu podjęto 28 lipca br. w Katowicach, podczas spotkania związkowców z zarządem PGG oraz wicepremierem Sasinem.
Zobacz także:

KOMENTARZE ( 4 )


Autor: Energetyk77 11.08.2020r. 19:24
Takie działanie to jest stawianie wszystkiego na głowie. Najpierw powinna powstać Polityka energetyczna i bilanse... pełna treść komentarza
ODPOWIEDZ ZGŁOŚ DO MODERACJI

Autor: Gospodarni Polacy XXI w 11.08.2020r. 23:20
Dla MAP i Strony społecznej górnictwa: Czasy kiedy dyktowano przez górnictwo co ma robić energetyka dawno minęły i... pełna treść komentarza
ODPOWIEDZ ZGŁOŚ DO MODERACJI

Autor: Wodnik 12.08.2020r. 11:30
Czy przypadkiem te całe rozmowy ze związkami zawodowymi o przyszłości górnictwa, polegają na tym aby nie złapać... pełna treść komentarza
ODPOWIEDZ ZGŁOŚ DO MODERACJI

Autor: antymonopol 12.08.2020r. 13:18
Zmiany w górnictwie trzeba zacząć od wywalenia za bramy patologii związkowej bo jak się tego nie zrobi to upadłe... pełna treść komentarza
ODPOWIEDZ ZGŁOŚ DO MODERACJI
Dodaj nowy Komentarze ( 4 )

DODAJ KOMENTARZ
Redakcja portalu CIRE informuje, że publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu CIRE. Redakcja portalu CIRE nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Przesłanie komentarza oznacza akceptację Regulaminu umieszczania komentarzy do informacji i materiałów publikowanych w portalu CIRE.PL
Ewentualne opóźnienie w pojawianiu się wpisanych komentarzy wynika z technicznych uwarunkowań funkcjonowania portalu. szczegóły...

Podpis:


Poinformuj mnie o nowych komentarzach w tym temacie
cire
©2002-2020
Agencja Rynku Energii S.A.
mobilne cire
IT BCE