ENERGETYKA, RYNEK ENERGII - CIRE.pl - energetyka zaczyna dzień od CIREHandel emisjami CO2
Właścicielem portalu jest ARE S.A.
ARE S.A.

SZUKAJ:PANEL LOGOWANIA

X
Portal CIRE.PL wykorzystuje mechanizm plików cookies. Jeśli nie chcesz, aby nasz serwer zapisywał na Twoim urządzeniu pliki cookies, zablokuj ich stosowanie w swojej przeglądarce. Szczegóły.


SPONSOR SERWISU


KONTAKT
SERWIS INFORMACYJNY CIRE 24

Solidarność chce zawieszenia systemu handlu emisjami CO2
19.03.2020r. 06:15

Przewodniczący NSZZ Solidarność Piotr Duda zapowiedział interwencję w Komisji Europejskiej w celu zawieszenia systemu handlu emisjami CO2 na czas kryzysu koronawirusa.
Duda był gościem programu "W tyle wizji" na kanale TVP Info. Komentował rządowy program tarczy antykryzysowej mający ulżyć przedsiębiorcom doświadczonym epidemią koronawirusa, z którą wiąże się konieczność izolacji ograniczająca działalność gospodarczą.
Zdaniem przewodniczącego Dudy takim obciążeniem jest również "opłata klimatyczna", czyli system handlu emisjami CO2 EU ETS zobowiązujący sektor energetyczny do wykupywania darmowych uprawnień lub opłacania nadprogramowych emisji dwutlenku węgla towarzyszących produkcji energii. Solidarność ma wystąpić do Brukseli o zawieszenie tych opłat.
TVP Info , BiznesAlert

KOMENTARZE ( 4 )


Autor: Ernest 19.03.2020r. 08:13
Panie Duda - czas skończyć z hipokryzją i spojrzeć w przyszłość, a przyszłość to rozwój najnowszych technologii niskoemisyjnych, technologii zaawansowanych. To już nie czas na kopanie dołów i spalanie węgla.
Jak widać przyświeca wam jeden cel - utrzymanie swojego status quo - ciepłych stołków i żerowanie na ludzkiej naiwności.
ODPOWIEDZ ZGŁOŚ DO MODERACJI

Autor: Andre 19.03.2020r. 09:54
Szanowny Panie, ludzie żyjący w smogu, tak jak palacze są w grupie ryzyka przy zarażeniu koronawirusem! Zdrowie Polaków najważniejsze. Stop SMOG!!!
ODPOWIEDZ ZGŁOŚ DO MODERACJI

Autor: przesada 19.03.2020r. 10:51
Handel emisjami CO2 nie ma nic wspólnego ze smogiem. Poszukaj informacji jakie są źródła smogu.
ODPOWIEDZ ZGŁOŚ DO MODERACJI

Autor: antymonopol 19.03.2020r. 17:25
Nieprawda bo z to z wpływów do budżetu ze sprzedaży opłat za emisje CO2 i zagranicznych aukcji nadwyżek za emisje powinna być finansowana walka ze smogiem .
ODPOWIEDZ ZGŁOŚ DO MODERACJI
Dodaj nowy Komentarze ( 4 )

DODAJ KOMENTARZ
Redakcja portalu CIRE informuje, że publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu CIRE. Redakcja portalu CIRE nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Przesłanie komentarza oznacza akceptację Regulaminu umieszczania komentarzy do informacji i materiałów publikowanych w portalu CIRE.PL
Ewentualne opóźnienie w pojawianiu się wpisanych komentarzy wynika z technicznych uwarunkowań funkcjonowania portalu. szczegóły...

Podpis:


Poinformuj mnie o nowych komentarzach w tym temacie
cire
©2002-2021
Agencja Rynku Energii S.A.
mobilne cire
IT BCE