ENERGETYKA, RYNEK ENERGII - CIRE.pl - energetyka zaczyna dzień od CIREHandel emisjami CO2
Właścicielem portalu jest ARE S.A.
ARE S.A.

SZUKAJ:PANEL LOGOWANIA

X
Portal CIRE.PL wykorzystuje mechanizm plików cookies. Jeśli nie chcesz, aby nasz serwer zapisywał na Twoim urządzeniu pliki cookies, zablokuj ich stosowanie w swojej przeglądarce. Szczegóły.


SPONSOR SERWISU


KONTAKT
SERWIS INFORMACYJNY CIRE 24

Solidarność chce zawieszenia systemu handlu emisjami CO2
19.03.2020r. 06:15

Przewodniczący NSZZ Solidarność Piotr Duda zapowiedział interwencję w Komisji Europejskiej w celu zawieszenia systemu handlu emisjami CO2 na czas kryzysu koronawirusa.
Duda był gościem programu "W tyle wizji" na kanale TVP Info. Komentował rządowy program tarczy antykryzysowej mający ulżyć przedsiębiorcom doświadczonym epidemią koronawirusa, z którą wiąże się konieczność izolacji ograniczająca działalność gospodarczą.
Zdaniem przewodniczącego Dudy takim obciążeniem jest również "opłata klimatyczna", czyli system handlu emisjami CO2 EU ETS zobowiązujący sektor energetyczny do wykupywania darmowych uprawnień lub opłacania nadprogramowych emisji dwutlenku węgla towarzyszących produkcji energii. Solidarność ma wystąpić do Brukseli o zawieszenie tych opłat.
TVP Info , BiznesAlert

KOMENTARZE ( 13 )


Autor: sidorowski 19.03.2020r. 07:13
Związkowe głuptaski, pieniądze te trafiają do budżetu Polski, bez nich padnie :)
ODPOWIEDZ ZGŁOŚ DO MODERACJI

Autor: Marys 19.03.2020r. 07:18
Koronowirus pomógł w systemie ETS.
Przegonił sektor handlarzy bankowych i ceny natychmiast spadły.
ODPOWIEDZ ZGŁOŚ DO MODERACJI

Autor: Piotr 19.03.2020r. 08:12
Tylko po co jak emisje w ciągu 6 miesięcy spadną do takiego poziomu ,że EUA będzie kosztowało blisko zera?
Ten system jest elastyczny.
ODPOWIEDZ ZGŁOŚ DO MODERACJI

Autor: podczaszy 19.03.2020r. 14:02
I tu się mylisz. Ceny CO2 są stabilizowane ręcznie poprzez mechanizm MSR. A ponieważ cały idiotyzm wokół CO2 jest ściśle ideologiczny, to wycofają odpowiednią ilość certyfikatów i utrzymają cenę. Trzeba sobie powiedzieć jasno. UE to twór ideologiczny nie gospodarczy i nie doszukujmy się mechanizmów rynkowych w miejscu w którym go nie ma.
ODPOWIEDZ ZGŁOŚ DO MODERACJI

Autor: Ernest 19.03.2020r. 08:13
Panie Duda - czas skończyć z hipokryzją i spojrzeć w przyszłość, a przyszłość to rozwój najnowszych technologii niskoemisyjnych, technologii zaawansowanych. To już nie czas na kopanie dołów i spalanie węgla.
Jak widać przyświeca wam jeden cel - utrzymanie swojego status quo - ciepłych stołków i żerowanie na ludzkiej naiwności.
ODPOWIEDZ ZGŁOŚ DO MODERACJI

Autor: Andre 19.03.2020r. 09:54
Szanowny Panie, ludzie żyjący w smogu, tak jak palacze są w grupie ryzyka przy zarażeniu koronawirusem! Zdrowie Polaków najważniejsze. Stop SMOG!!!
ODPOWIEDZ ZGŁOŚ DO MODERACJI

Autor: przesada 19.03.2020r. 10:51
Handel emisjami CO2 nie ma nic wspólnego ze smogiem. Poszukaj informacji jakie są źródła smogu.
ODPOWIEDZ ZGŁOŚ DO MODERACJI

Autor: antymonopol 19.03.2020r. 17:25
Nieprawda bo z to z wpływów do budżetu ze sprzedaży opłat za emisje CO2 i zagranicznych aukcji nadwyżek za emisje powinna być finansowana walka ze smogiem .
ODPOWIEDZ ZGŁOŚ DO MODERACJI

Autor: xxx 19.03.2020r. 09:17
Duda myśli, że Bruksela to to samo co Warszawa. Postraszy ją pismem lub najazdem górników i sprawa załatwiona. Takie działania nakierowanie są na propagandę i stworzenie wrażenia, że "coś " się robi.
ODPOWIEDZ ZGŁOŚ DO MODERACJI

Autor: Edmund 19.03.2020r. 10:54
Niech Przeodniczscy napisze do swoich kolegów zwiazkowcow aby pozawieszali funkcjonowanie należących do nich spółek, żerujących na pracodawcach.
ODPOWIEDZ ZGŁOŚ DO MODERACJI

Autor: Zbyszek 19.03.2020r. 12:15
Obudzili się. Od kilku lat prośby o podobne działania zgłaszałem przewodniczącemu związku w mojej firmie. Przekazywał je "wyżej" i mówił: " niestety szef związku nic w tym zakresie nie robił".
ODPOWIEDZ ZGŁOŚ DO MODERACJI

Autor: Liberal 19.03.2020r. 14:54
Związkowcy na kwartanne
ODPOWIEDZ ZGŁOŚ DO MODERACJI

Autor: antymonopol 19.03.2020r. 17:48
Bajkopisarz Duda nie ma pojęcia o opłatach za emisj CO2 i opowiada bzdury w niepoważnym programie. Nie wie że energetyka ma część bezpłatnych opłat za emisje i dokupuje tylko resztę. A jak Duda chce aby zlikwidować te opłaty i sprzedaż uprawnień na zagranicznych aukcjach to niech się zastanowi bo to są wpływy do budżetu z którego finansowana są też związki zawodowe.
ODPOWIEDZ ZGŁOŚ DO MODERACJI
Dodaj nowy Komentarze ( 13 )

DODAJ KOMENTARZ
Redakcja portalu CIRE informuje, że publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu CIRE. Redakcja portalu CIRE nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Przesłanie komentarza oznacza akceptację Regulaminu umieszczania komentarzy do informacji i materiałów publikowanych w portalu CIRE.PL
Ewentualne opóźnienie w pojawianiu się wpisanych komentarzy wynika z technicznych uwarunkowań funkcjonowania portalu. szczegóły...

Podpis:


Poinformuj mnie o nowych komentarzach w tym temacie
cire
©2002-2021
Agencja Rynku Energii S.A.
mobilne cire
IT BCE