ENERGETYKA, RYNEK ENERGII - CIRE.pl - energetyka zaczyna dzień od CIREHandel emisjami CO2
Właścicielem portalu jest ARE S.A.
ARE S.A.

SZUKAJ:PANEL LOGOWANIA

X
Portal CIRE.PL wykorzystuje mechanizm plików cookies. Jeśli nie chcesz, aby nasz serwer zapisywał na Twoim urządzeniu pliki cookies, zablokuj ich stosowanie w swojej przeglądarce. Szczegóły.


SPONSOR SERWISU


KONTAKT
SERWIS INFORMACYJNY CIRE 24

"Rz": koniec handlu emisjami?
18.03.2020r. 06:04

Na temat ogłoszonego wczoraj przez wiceministra aktywów państwowych Janusza Kowalskiego pomysłu likwidacji unijnego systemu handlu uprawnieniami do emisji dwutlenku węgla, pisze "Rzeczpospolita".

UWAGA - BRAK DOSTĘPU DO INFORMACJI
jesteś niezalogowany (a) lub / i nie wykupiłeś (aś) abonamentu

Pełna treść informacji będzie dostępna tylko dla użytkowników, którzy wykupili odpowiedni abonament.

Aby uzyskać dostęp należy:


Zobacz także:

KOMENTARZE ( 10 )


Autor: xyz 18.03.2020r. 07:55
wycofanie się z ETS podważa same fundamenty polityki energetyczno-klimatycznej UE i jest unfuckinbelievable, więc nie wiem, czemu niegdyś poważna prasa zajmuje się takimi pomysłami na serio. Tzn. można to potraktować jako political fiction, zrobić jakiś felieton dot. możliwych scenariuszy rozwoju polityki UE, ale na litość, jak można z poważną miną o tym pisać? To tak, jakby puścić na łamy poważny i niekrytyczny artykuł na temat nowych pomysłów antyszczepionkowców.

A nie, czekaj...
ODPOWIEDZ ZGŁOŚ DO MODERACJI

Autor: Zorientowany 18.03.2020r. 14:58
Umieszczanie takiej informacji przez cire.pl to jakby pisać o starym i dziurawym kaloszu przy drodze. Czy na poewno jest to merytoryczny portal?
ODPOWIEDZ ZGŁOŚ DO MODERACJI

Autor: Kojot 18.03.2020r. 16:46
Zlikwidować certyfikaty co2 jak najszybciej to będzie miała naszą energetyka środki finansowe na transformację.
ODPOWIEDZ ZGŁOŚ DO MODERACJI

Autor: Ekonomista 31.03.2020r. 16:22
..W stronę węgla.
ODPOWIEDZ ZGŁOŚ DO MODERACJI

Autor: realista 18.03.2020r. 08:35
1. Od czasu przejęcia Rz przez pana Hajdarowicza to przestała być poważna gazeta.

2. Właśnie dzieją się rzeczy, jak to ująłeś "unfuckinbelievable", więc możesz się jeszcze zdziwić jako EU ETS będzie wspomnieniem ...
ODPOWIEDZ ZGŁOŚ DO MODERACJI

Autor: sidorowski 18.03.2020r. 14:02
Jak zawiesi się ETS to skąd budżet państwa weźmie pieniądze?
ODPOWIEDZ ZGŁOŚ DO MODERACJI

Autor: energetyk 18.03.2020r. 09:52
Zamiast zająć się political fiction lepiej należałoby się przyjrzeć co energetyka zrobiła w zakresie zbudowania kompetencji w obszarze EU ETS. A tak, przepraszam, prezesi nic nie mogą, siedzą i kasę biorą.
ODPOWIEDZ ZGŁOŚ DO MODERACJI

Autor: antymonopol 18.03.2020r. 10:54
Ciekawe czy Morawiecki też wie o pomyśle swojego vice który chce zlikwidować bardzo wysokie i stale rosnące wpływy do budżetu ze sprzedaży na aukcjach zagranicznych nadmiarowych uprawnień do emisji CO2. W zeszłym roku kasa z tego była ponad 11 mld zł a w tym roku już prawie 3 mld zł. Bo jak Morawiecki ma na ten temat inne zdanie to należy się spodziewać szybkiej dymisji innowacyjnego wiceministra.
ODPOWIEDZ ZGŁOŚ DO MODERACJI

Autor: zgryźliwy 18.03.2020r. 11:22
Z elektrociepłowni to ETS CO2 należy zdjąć natychmiast dekretem. Nie ma sensu podnosić rachunków za centralne kilkunastu milionom ludzi, bo wieżowców i dużych bloków na powietrzne pompy ciepła nie przerobimy. OZE nie ma oferty dla ogrzewania miast, więc nie ma co tu forsować. Można stopniowo wymieniać na EC gazowe, ale to jest inny program gospodarczy i uzależnienie się od gazu. Oraz w celu wymiany na gazowe nie trzeba dawać zarobić maklerowi od CO2, niech te pieniądze idą na nowe maszyny, a nie na krążenie po systemach podatkowych.
ODPOWIEDZ ZGŁOŚ DO MODERACJI

Autor: Eko 28.03.2020r. 18:28
ETS na kogenerację jest bez sensu, a na gaz i tak szybko nie przestawimy się. Po pierwsze nie ma gazu, pod drugie nie ma rurociągów, a po trzecie zbiornik z gazem (w razie awarii gazociągu) może być 200km od elektrociepłowni, a po czwarte gaz obniża emisje ale nie tak dużo.
ODPOWIEDZ ZGŁOŚ DO MODERACJI
Dodaj nowy Komentarze ( 10 )

DODAJ KOMENTARZ
Redakcja portalu CIRE informuje, że publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu CIRE. Redakcja portalu CIRE nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Przesłanie komentarza oznacza akceptację Regulaminu umieszczania komentarzy do informacji i materiałów publikowanych w portalu CIRE.PL
Ewentualne opóźnienie w pojawianiu się wpisanych komentarzy wynika z technicznych uwarunkowań funkcjonowania portalu. szczegóły...

Podpis:


Poinformuj mnie o nowych komentarzach w tym temacie
cire
©2002-2020
Agencja Rynku Energii S.A.
mobilne cire
IT BCE