ENERGETYKA, RYNEK ENERGII - CIRE.pl - energetyka zaczyna dzień od CIREHandel emisjami CO2
Właścicielem portalu jest ARE S.A.
ARE S.A.

SZUKAJ:PANEL LOGOWANIA

X
Portal CIRE.PL wykorzystuje mechanizm plików cookies. Jeśli nie chcesz, aby nasz serwer zapisywał na Twoim urządzeniu pliki cookies, zablokuj ich stosowanie w swojej przeglądarce. Szczegóły.


SPONSOR SERWISU


KONTAKT
SERWIS INFORMACYJNY CIRE 24

Dwudziesta w tym roku aukcja uprawnień do emisji CO2 za nami
09.10.2019r. 11:05

Podczas wtorkowej aukcji uprawnień do emisji dwutlenku węgla zastał przerwany trwający od dwóch tygodni spadek cen na rynku pierwotnym. Jednak dzisiejsza aukcja zorganizowana w imieniu Polski znów skończyła się spadkiem.
Od 23 września na rynku uprawnień do emisji dwutlenku węgla obserwujemy zdecydowany spadek cen, które osiągnęły sześciomiesięczne minimum. Jednak wczorajsza aukcja, pierwszy raz od ponad dwóch tygodni, zakończyła się wzrostem o ponad 2,6 proc. do poziomu 23,37 euro za jednostkę EUA. Na rynku wtórnym ceny wzrosły w podobnej skali w poniedziałek, ale już we wtorek spady o prawie 3,8 proc.

Przeprowadzona w środę w imieniu Polski aukcja na EEX została rozliczona po kursie 22,16 euro. Podczas poprzedniej aukcji uprawnień do emisji uprawnień do emisji CO2, przeprowadzanej w imieniu Polski na EEX 25 września cena była na poziomie 25,17 euro.
(1051x535)

W tym roku giełda EEX przeprowadziła w imieniu Polski już 20 aukcji uprawnień do emisji dwutlenku węgla, podczas których sprzedano 85 mln jednostek EUA, łączny przychód z tego tytułu wyniósł 2,157 mld euro, a średnia cena po jakiej sprzedawano uprawnienia na polskich aukcjach CO2 w tym roku wynosi 24,43 euro.

(785x436)

W tym roku EXX ma przeprowadzić w imieniu Polski jeszcze cztery aukcje uprawnień do emisji CO2 na łączny wolumen prawie 18,9 mln. Kolejna aukcja za dwa tygodnie, a ostatnia 4 grudnia.

DODAJ KOMENTARZ
Redakcja portalu CIRE informuje, że publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu CIRE. Redakcja portalu CIRE nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Przesłanie komentarza oznacza akceptację Regulaminu umieszczania komentarzy do informacji i materiałów publikowanych w portalu CIRE.PL
Ewentualne opóźnienie w pojawianiu się wpisanych komentarzy wynika z technicznych uwarunkowań funkcjonowania portalu. szczegóły...

Podpis:


Poinformuj mnie o nowych komentarzach w tym temacie
cire
©2002-2019
Agencja Rynku Energii S.A.
mobilne cire
IT BCE