ENERGETYKA, RYNEK ENERGII - CIRE.pl - energetyka zaczyna dzień od CIREHandel emisjami CO2
Właścicielem portalu jest ARE S.A.
ARE S.A.

SZUKAJ:PANEL LOGOWANIA

X
Portal CIRE.PL wykorzystuje mechanizm plików cookies. Jeśli nie chcesz, aby nasz serwer zapisywał na Twoim urządzeniu pliki cookies, zablokuj ich stosowanie w swojej przeglądarce. Szczegóły.


SPONSOR SERWISU


KONTAKT
SERWIS INFORMACYJNY CIRE 24

Szacunki ME: 33 mld zł na funduszu modernizacji energetyki
13.09.2019r. 11:49

Wielkość funduszu modernizacji energetyki może wynieść 33 mld zł - szacuje Ministerstwo Energii.
"Wartość pieniężna funduszu uzależniona będzie od ceny uprawnień do emisji gazów cieplarnianych oraz kursu euro/PLN. Zakładając średnią cenę uprawnień w latach 2021-2030 na poziomie 25 euro oraz średni kurs euro/PLN=4,3, wielkość funduszu może wynieść około 33 mld zł" - napisał resort w odpowiedzi na interpelacje poselską.
Rada Ministrów zapoznała się w lipcu z dokumentem "System EU ETS po 2020 r. - rekomendacje", przedłożonym przez ministra środowiska. Ministerstwo Środowiska proponuje sprzedaż całej puli aukcyjnej uprawnieniami do emisji gazów cieplarnianych (EU ETS) dostępnej dla Polski od 2021 r. i przeznaczenie dochodów z tego tytułu na modernizację energetyki.

DODAJ KOMENTARZ
Redakcja portalu CIRE informuje, że publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu CIRE. Redakcja portalu CIRE nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Przesłanie komentarza oznacza akceptację Regulaminu umieszczania komentarzy do informacji i materiałów publikowanych w portalu CIRE.PL
Ewentualne opóźnienie w pojawianiu się wpisanych komentarzy wynika z technicznych uwarunkowań funkcjonowania portalu. szczegóły...

Podpis:


Poinformuj mnie o nowych komentarzach w tym temacie
cire
©2002-2020
Agencja Rynku Energii S.A.
mobilne cire
IT BCE