ENERGETYKA, RYNEK ENERGII - CIRE.pl - energetyka zaczyna dzień od CIREHandel emisjami CO2
Właścicielem portalu jest ARE S.A.
ARE S.A.

SZUKAJ:PANEL LOGOWANIA

X
Portal CIRE.PL wykorzystuje mechanizm plików cookies. Jeśli nie chcesz, aby nasz serwer zapisywał na Twoim urządzeniu pliki cookies, zablokuj ich stosowanie w swojej przeglądarce. Szczegóły.


SPONSOR SERWISU


KONTAKT
SERWIS INFORMACYJNY CIRE 24

Berenberg: cena uprawnień do emisji CO2 może wzrosnąć w grudniu do 25-30 euro/t
06.12.2018r. 18:31

Ceny uprawnień do emisji CO2 może wynieść w tym miesiącu 25-30 euro za tonę, co oznaczać będzie 50 proc. wzrost - ocenia Lawson Steele, analityk Berenberg.
Obecnie cena uprawnień do emisji CO2 wynosi 19,56 euro/t.

Analityk ocenia, że zainteresowanie rynkiem uprawnień do emisji CO2 wywołać może odbywający się do 14 grudnia Szczyt Klimatyczny COP24 w Katowicach, a po zaplanowanym na 11 grudnia głosowaniu ws. umowy brexitowej w brytyjskim parlamencie inwestorzy na tym rynku mogą zacząć się koncentrować na aukcjach 2019 roku.
Komisja Europejska w środowym komunikacie poinformowała, że Polska chce sprzedać na aukcjach w 2019 roku 55,8 mln uprawnień do emisji CO2 z wolumenu darmowych uprawnień przyznanych w ramach derogacji, a które nie zostały wykorzystane w latach 2013-17.

DODAJ KOMENTARZ
Redakcja portalu CIRE informuje, że publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu CIRE. Redakcja portalu CIRE nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Przesłanie komentarza oznacza akceptację Regulaminu umieszczania komentarzy do informacji i materiałów publikowanych w portalu CIRE.PL
Ewentualne opóźnienie w pojawianiu się wpisanych komentarzy wynika z technicznych uwarunkowań funkcjonowania portalu. szczegóły...

Podpis:


Poinformuj mnie o nowych komentarzach w tym temacie
cire
©2002-2019
Agencja Rynku Energii S.A.
mobilne cire
IT BCE