ENERGETYKA, RYNEK ENERGII - CIRE.pl - energetyka zaczyna dzień od CIREHandel emisjami CO2
Właścicielem portalu jest ARE S.A.
ARE S.A.

SZUKAJ:PANEL LOGOWANIA

X
Portal CIRE.PL wykorzystuje mechanizm plików cookies. Jeśli nie chcesz, aby nasz serwer zapisywał na Twoim urządzeniu pliki cookies, zablokuj ich stosowanie w swojej przeglądarce. Szczegóły.


SPONSOR SERWISU


KONTAKT
SERWIS INFORMACYJNY CIRE 24

Ceny CO2 spadają w czwartek o ok. 7 proc.
06.12.2018r. 09:07

Ceny uprawnień do emisji CO2 spadają w czwartek na londyńskiej giełdzie o 6,6 proc. do 18,38 euro/tonę.
Na zamknięciu środowej sesji cena EUA wynosiła 19,67 euro/t.

W środę wieczorem Komisja Europejska poinformowała, że Polska chce sprzedać na aukcjach w 2019 roku, poza zaplanowanym już wolumenem, 55,8 mln uprawnień do emisji CO2 z wolumenu darmowych uprawnień przyznanych w ramach derogacji, a które nie zostały wykorzystane w latach 2013-17.
KE podała, że w latach 2013-17 Polska nie przydzieliła ok. 113 mln darmowych uprawnień do emisji CO2 przewidzianych derogacją.

KE przypomniała, że osiem państw członkowskich korzysta z derogacji, czyli możliwości przyznania bezpłatnych uprawnień do emisji na modernizację wytwarzania energii elektrycznej (artykuł 10 c Dyrektywy ETS) i może przydzielać darmowe uprawnienia do końca 2019 roku. Niewydane uprawnienia można przenieść na kolejny okres (lata 2021-30) albo sprzedać na aukcjach.

DODAJ KOMENTARZ
Redakcja portalu CIRE informuje, że publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu CIRE. Redakcja portalu CIRE nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Przesłanie komentarza oznacza akceptację Regulaminu umieszczania komentarzy do informacji i materiałów publikowanych w portalu CIRE.PL
Ewentualne opóźnienie w pojawianiu się wpisanych komentarzy wynika z technicznych uwarunkowań funkcjonowania portalu. szczegóły...

Podpis:


Poinformuj mnie o nowych komentarzach w tym temacie
cire
©2002-2019
Agencja Rynku Energii S.A.
mobilne cire
IT BCE