ENERGETYKA, RYNEK ENERGII - CIRE.pl - energetyka zaczyna dzień od CIREHandel emisjami CO2
Właścicielem portalu jest ARE S.A.
ARE S.A.

SZUKAJ:PANEL LOGOWANIA

X
Portal CIRE.PL wykorzystuje mechanizm plików cookies. Jeśli nie chcesz, aby nasz serwer zapisywał na Twoim urządzeniu pliki cookies, zablokuj ich stosowanie w swojej przeglądarce. Szczegóły.


SPONSOR SERWISU


KONTAKT
SERWIS INFORMACYJNY CIRE 24

Ceny uprawnień do emisji CO2 przekraczają kolejne granice
22.08.2018r. 12:13

Ceny uprawnień do emisji dwutlenku węgla rosną w zastraszającym tempie, z końcem lutego została przekroczona bariera10 euro za jednostkę EUA i jeśli tempo wzrostu z ostatnich dni się utrzyma może się okazać, że jeszcze w sierpniu za uprawnienia trzeba będzie płacić powyżej 20 euro.

UWAGA - BRAK DOSTĘPU DO INFORMACJI
jesteś niezalogowany (a) lub / i nie wykupiłeś (aś) abonamentu

Pełna treść informacji będzie dostępna tylko dla użytkowników, którzy wykupili odpowiedni abonament.

Aby uzyskać dostęp należy:


Zobacz także:

KOMENTARZE ( 10 )


Autor: Akcjonariusz 22.08.2018r. 13:54
Spekulanci dopięli swego. Wzbogacą się naszym - odbiorców kosztem!
ODPOWIEDZ ZGŁOŚ DO MODERACJI

Autor: Wojtek 22.08.2018r. 16:31
A Prezesi grup energetycznych nadal potulnie głoszą, że nie bedą występowali z wnioskami taryfowymi o zmianę cen energii. Najpewniej za chwilę ogłoszą kolejne programy zaciskania pasa w energetyce i kolejne zwolnienia pracowników, chociaż doskonale wiedza ze tutaj możliwości są ograniczone.
ODPOWIEDZ ZGŁOŚ DO MODERACJI

Autor: Eko 22.08.2018r. 16:37
Czego dopięli i kto?
Nikt się nie wzbogaci kosztem odbiorców z wyjątkiem naszego (polskiego) budżetu państwa, ponieważ opłaty za pozwolenia są przekazywane w 100% do budżetu państwa. A dzięki temu deficyt mniejszy. Można myśleć o 750+ albo o tabletach dla dzieci. Elektrownie zamożne, na biednego nie trafiło.
ODPOWIEDZ ZGŁOŚ DO MODERACJI

Autor: antymonopol 22.08.2018r. 18:57
Węglówki i rząd się dopiero obudzili? To że opłaty za emisje CO2 będą rosły to było wiadomo już od dawna. Ale jak zwykle w naszej energetyce rządzą polityczni prezesi z nadania tkm i bmw a nie fachowcy od ekonomii i energii i dlatego energia z węgla pójdzie ostro w górę a za ciągle drożejącą energię zapłacą jak zawsze odbiorcy energii.
ODPOWIEDZ ZGŁOŚ DO MODERACJI

Autor: Spisek 22.08.2018r. 20:48
Jak piękna katastrofa
ODPOWIEDZ ZGŁOŚ DO MODERACJI

Autor: OBSERWATOR 22.08.2018r. 21:00
PRZY TYCH CENACH UPRAWNIEŃ I AKTUALNYCH CENACH WĘGLA PRODUKCJA ENERGI W WIĘKSZOŚCI ELEKTROWNI WĘGLOWYCH W TYM KRAJU PRZY AKTUALNYCH CENACH ENERGI NA RYNKU JEST DEFICYTOWA. PODNIESIENIE CEN ENERGI JEST PROBLEMATYCZNE SPOŁECZNIE I RYNKOWO PONIEWAŻ CENY ENERGI U NASZYCH SĄSIADÓW SĄ NIŻSZE. NIE OPŁACA SIĘ JEJ PRODUKOWAĆ TANIEJ JEST JĄ ZAIMPORTOWAĆ CO ZRESZTĄ PSE OPERATOR CHĘTNIE ROBI. PAN TCHÓRZEWSKI MA PROBLEM CO PO WYCENACH AKCJI SPÓŁEK ENERGETYCZNYCH WIDAĆ.
ODPOWIEDZ ZGŁOŚ DO MODERACJI

Autor: antymonopol 23.08.2018r. 11:22
Będzie jeszcze gorzej z cenami energii bo to jeszcze nie wszystko co ma wpływ na wzrost jej cen.Dodatkowe koszty to ciągle rosnące ceny węgla (dla ciepłowni już od dawna jest po 300 zł/t i już rosną ceny ciepła)a za chwilę wejdą nowe opłaty za rynek mocy i za kogenerację.
ODPOWIEDZ ZGŁOŚ DO MODERACJI

Autor: Sum 28.08.2018r. 20:07
O jakich nowych opłatach za kogenerację mówi kolega? Dzisiaj są na pewno nie mniejsze niż będą w przyszłości. A ceny węgla już nie rosną, obecna cena w niczym nie zagraża energetyce i odbiorcom. Problemem jest polityka klimatyczna a w szczególności cena CO2 i malejące limity.
ODPOWIEDZ ZGŁOŚ DO MODERACJI

Autor: aaa 23.08.2018r. 15:18
a mówiłem - tylko atomówka !
ODPOWIEDZ ZGŁOŚ DO MODERACJI

Autor: no nie? 30.08.2018r. 08:38
A Prezesi nie przypuszczali, hahaha zajmowali się polityką personalną (czytaj wymianą na swoich)..
ODPOWIEDZ ZGŁOŚ DO MODERACJI
Dodaj nowy Komentarze ( 10 )

DODAJ KOMENTARZ
Redakcja portalu CIRE informuje, że publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu CIRE. Redakcja portalu CIRE nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Przesłanie komentarza oznacza akceptację Regulaminu umieszczania komentarzy do informacji i materiałów publikowanych w portalu CIRE.PL
Ewentualne opóźnienie w pojawianiu się wpisanych komentarzy wynika z technicznych uwarunkowań funkcjonowania portalu. szczegóły...

Podpis:


Poinformuj mnie o nowych komentarzach w tym temacie
cire
©2002-2020
Agencja Rynku Energii S.A.
mobilne cire
IT BCE