ENERGETYKA, RYNEK ENERGII - CIRE.pl - energetyka zaczyna dzień od CIREHandel emisjami CO2
Właścicielem portalu jest ARE S.A.
ARE S.A.

SZUKAJ:PANEL LOGOWANIA

X
Portal CIRE.PL wykorzystuje mechanizm plików cookies. Jeśli nie chcesz, aby nasz serwer zapisywał na Twoim urządzeniu pliki cookies, zablokuj ich stosowanie w swojej przeglądarce. Szczegóły.


SPONSOR SERWISU


KONTAKT


KALENDARIUM WYDARZEŃ
VI edycja Emission&Energy Trading Summit

Kiedy: 29 styczeń 2019
Miejsce: Warsaw Plaza Hotel
Organizator: CBE PolskaSERWIS INFORMACYJNY CIRE 24

W.Brytania. Emisja gazów cieplarnianych spada piąty rok z rzędu
29.03.2018r. 13:33

Opublikowane w czwartek wstępne dane brytyjskiego rządu pokazały spadek emisji gazów cieplarnianych w ubiegłym roku o 3 proc. rok do roku. To piąty kolejny rok, kiedy W. Brytanii udało się ograniczyć tę emisję.
W 2017 roku zarejestrowano w W. Brytanii emisję 456 milionów ton równoważnika dwutlenku węgla.

Rządowe dane wykazały rosnące znaczenie energii wiatrowej i słonecznej, których produkcja wzrosła w ubiegłym roku odpowiednio o 33 proc. (do rekordowych 40,9 terawatogodziny) i 43 proc. (2,9 terawatogodziny) przy jednoczesnym stopniowym odchodzeniu od elektrowni węglowych (spadek o 26 proc., do 21,36 terawatogodziny).
Zgodnie z planami brytyjskiego rządu, wszystkie elektrownie zasilane węglem powinny zostać zamknięte do 2025 roku, o ile nie zostaną wyposażone w dodatkową technologię pozwalającą na przechwytywanie i magazynowanie emisji.

Jak wynika z opublikowanych wskaźników, W. Brytanii udało się obniżyć emisję emisję gazów cieplarnianych od 1990 roku o 43 proc., co stanowi ponad połowę przyjętego celu obniżenia jej o 80 proc. do 2050 roku.

KOMENTARZE ( 1 )


Autor: Eko 29.03.2018r. 16:56
No to pozwolenia na emisję po 2 kwietnia kiedy będą wyniki dla całej Europy spadną do 4Euro/tonę.
ODPOWIEDZ ZGŁOŚ DO MODERACJI
Dodaj nowy Komentarze ( 1 )

DODAJ KOMENTARZ
Redakcja portalu CIRE informuje, że publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu CIRE. Redakcja portalu CIRE nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Przesłanie komentarza oznacza akceptację Regulaminu umieszczania komentarzy do informacji i materiałów publikowanych w portalu CIRE.PL
Ewentualne opóźnienie w pojawianiu się wpisanych komentarzy wynika z technicznych uwarunkowań funkcjonowania portalu. szczegóły...

Podpis:


Poinformuj mnie o nowych komentarzach w tym temacie
cire
©2002-2019
Agencja Rynku Energii S.A.
mobilne cire
IT BCE