ENERGETYKA, RYNEK ENERGII - CIRE.pl - energetyka zaczyna dzień od CIREHandel emisjami CO2
Właścicielem portalu jest ARE S.A.
ARE S.A.

SZUKAJ:PANEL LOGOWANIA

X
Portal CIRE.PL wykorzystuje mechanizm plików cookies. Jeśli nie chcesz, aby nasz serwer zapisywał na Twoim urządzeniu pliki cookies, zablokuj ich stosowanie w swojej przeglądarce. Szczegóły.


SPONSOR SERWISU


KONTAKT
SERWIS INFORMACYJNY CIRE 24

DM PGE: notowania EUA na początku '18 w przedziale 7-8,2 euro
27.12.2017r. 08:38

Notowania EUA na początku 2018 roku będą wahać się w przedziale 7-8,2 euro - oceniają analitycy Domu Maklerskiego PGE.
"(...)W perspektywie kolejnych miesięcy warto przede wszystkim zwrócić uwagę na sezonowość notowań na rynku EUA, która w pierwszych miesiącach roku każe spodziewać się sporej zmienności koniunktury. Stabilniejsze tendencje zazwyczaj kształtują się dopiero na przestrzeni II i III kwartału. Przekładając to na obecną sytuację jest prawdopodobne, że przez pierwsze tygodnie 2018 r. notowania EUA będą wahać się w szerokim przedziale 7-8,2 euro, a w wariancie kontynuacji trendu rosnącego 7,8-10 euro" - napisali w raporcie.

Według ich opinii wyraźnie widać, że kierunek notowań w pierwszych tygodniach nowego roku dość dobrze oddaje to, jaki może być bilans całych 12 miesięcy.
"Początkowe zniżki zwiększają szanse spadkowych scenariuszy, a ruch w górę często zapowiada dodatni bilans roku. Wiele mogą powiedzieć już pierwsze takty 2018 r. Jeśli wypadać będą wzrostowo, to i perspektywy na kolejne tygodnie i miesiące takie będą. Słaby początek roku, najczęściej związany z odreagowaniem ruchu w górę występującego pod koniec roku, sugerowałby trudności z nawiązaniem do zwyżkowej tendencji z minionych miesięcy" - napisali.

DODAJ KOMENTARZ
Redakcja portalu CIRE informuje, że publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu CIRE. Redakcja portalu CIRE nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Przesłanie komentarza oznacza akceptację Regulaminu umieszczania komentarzy do informacji i materiałów publikowanych w portalu CIRE.PL
Ewentualne opóźnienie w pojawianiu się wpisanych komentarzy wynika z technicznych uwarunkowań funkcjonowania portalu. szczegóły...

Podpis:


Poinformuj mnie o nowych komentarzach w tym temacie
cire
©2002-2018
Agencja Rynku Energii S.A.
mobilne cire
IT BCE