ENERGETYKA, RYNEK ENERGII - CIRE.pl - energetyka zaczyna dzień od CIREHandel emisjami CO2
Właścicielem portalu jest ARE S.A.
ARE S.A.

SZUKAJ:PANEL LOGOWANIA

X
Portal CIRE.PL wykorzystuje mechanizm plików cookies. Jeśli nie chcesz, aby nasz serwer zapisywał na Twoim urządzeniu pliki cookies, zablokuj ich stosowanie w swojej przeglądarce. Szczegóły.


SPONSOR SERWISU


KONTAKT
SERWIS INFORMACYJNY CIRE 24

Global Carbon Project: na świecie nie uda się utrzymać emisji CO2 na poziomie z ostatnich trzech lat
14.11.2017r. 06:47

Według danych Global Carbon Project na świecie nie uda się utrzymać emisji dwutlenku węgla na poziomie z ostatnich trzech lat. Zdaniem ekspertów organizacji do końca roku emisja CO2 związana z produkcją energii z paliw kopalnych wzrośnie o ok. 2 proc. - czytamy w BiznesAlert.pl.
Jak wynika z wyliczeń Global Carbon Project od 2012 roku na całym świecie wskaźniki produkcji energii z odnawialnych źródeł rosną o 14 proc. rocznie. W tym samym czasie odnotowano znaczący wzrost emisji CO2, powstałego w wyniku spalania ropy i gazu ziemnego. W 2017 roku emisja dwutlenku węgla w Chinach i Indiach wzrosła odpowiednio o 3,5 oraz 2 proc. Natomiast w Stanach Zjednoczonych i Europie spadła o 0,4 oraz 0,2 proc.
Według szacunków uczonych, do końca 2017 roku do atmosfery trafi ok. 41 gigaton CO2. Jeżeli w ciągu najbliższych 20 - 30 lat wskaźnik emisji pozostanie na tym poziomie, ludzkości nie uda się zrealizować głównego celu, jakim jest ochrona klimatu oraz utrzymanie wzrostu globalnych średnich temperatur na poziomie mniejszym niż 2 st. C w stosunku do epoki przedindustrialnej - czytamy w BiznesAlert.pl.
BiznesAlert

DODAJ KOMENTARZ
Redakcja portalu CIRE informuje, że publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu CIRE. Redakcja portalu CIRE nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Przesłanie komentarza oznacza akceptację Regulaminu umieszczania komentarzy do informacji i materiałów publikowanych w portalu CIRE.PL
Ewentualne opóźnienie w pojawianiu się wpisanych komentarzy wynika z technicznych uwarunkowań funkcjonowania portalu. szczegóły...

Podpis:


Poinformuj mnie o nowych komentarzach w tym temacie
cire
©2002-2018
Agencja Rynku Energii S.A.
mobilne cire
IT BCE