ENERGETYKA, RYNEK ENERGII - CIRE.pl - energetyka zaczyna dzień od CIREHandel emisjami CO2
Właścicielem portalu jest ARE S.A.
ARE S.A.

SZUKAJ:PANEL LOGOWANIA

X
Portal CIRE.PL wykorzystuje mechanizm plików cookies. Jeśli nie chcesz, aby nasz serwer zapisywał na Twoim urządzeniu pliki cookies, zablokuj ich stosowanie w swojej przeglądarce. Szczegóły.


SPONSOR SERWISU


KONTAKT
SERWIS INFORMACYJNY CIRE 24

Minister energii "wstrzemięźliwie" ocenia negocjacje ws. ETS
13.11.2017r. 17:23

Minister energii Krzysztof Tchórzewski "wstrzemięźliwie" ocenia negocjacje w sprawie ETS.
W ubiegłym tygodniu Rada UE i PE zawarły wstępne porozumienie w sprawie reformy europejskiego systemu handlu pozwoleniami na emisję CO2, tzw. ETS. Z informacji uzyskanych przez PAP wynika, że z funduszu modernizacji energetyki nie będzie mogła skorzystać energetyka węglowa.

Minister energii Krzysztof Tchórzewski, pytany w poniedziałek o komentarz do tych ustaleń, odpowiedział: "Negocjacje oceniam wstrzemięźliwie, nie jest to dla nas efektowny finisz".

Wskazał, że Polska jest w czołówce krajów, jeśli chodzi o wielkość redukcji emisji CO2, a nowe elektrownie będą coraz bardziej efektywne.

"Ustalenia Komisji Europejskiej sprawią, że będzie nam ekonomicznie trudniej, ale wszystko wskazuje na to, że w zakresie dotrzymania kroku, zabezpieczenia dostaw energii elektrycznej, potrafimy sobie poradzić (...)" - powiedział Tchórzewski na konferencji.
Pytany o ocenę potencjalnego połączenia w ramach resortów polityki klimatycznej i energetycznej, minister odpowiedział: "Nic mi nie wiadomo, by taka decyzja miała zapaść. Jeśli zapadnie, to będziemy sobie radzić".

Media spekulowały, że w ramach rekonstrukcji rządu możliwa jest likwidacja resortu energii i połączenie go z ministerstwem środowiska.

Tchórzewski zdementował też informacje, jakoby miał zrezygnować z funkcji ministra energii z powodów zdrowotnych.

"Jeśli moje ugrupowanie postanowi, żebym nie pełnił w danym momencie funkcji, to przestanę i będę lojalnie wypełniał inne obowiązki" - powiedział.

DODAJ KOMENTARZ
Redakcja portalu CIRE informuje, że publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu CIRE. Redakcja portalu CIRE nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Przesłanie komentarza oznacza akceptację Regulaminu umieszczania komentarzy do informacji i materiałów publikowanych w portalu CIRE.PL
Ewentualne opóźnienie w pojawianiu się wpisanych komentarzy wynika z technicznych uwarunkowań funkcjonowania portalu. szczegóły...

Podpis:


Poinformuj mnie o nowych komentarzach w tym temacie
cire
©2002-2018
Agencja Rynku Energii S.A.
mobilne cire
IT BCE