ENERGETYKA, RYNEK ENERGII - CIRE.pl - energetyka zaczyna dzień od CIREHandel emisjami CO2
Właścicielem portalu jest ARE S.A.
ARE S.A.

SZUKAJ:PANEL LOGOWANIA

X
Portal CIRE.PL wykorzystuje mechanizm plików cookies. Jeśli nie chcesz, aby nasz serwer zapisywał na Twoim urządzeniu pliki cookies, zablokuj ich stosowanie w swojej przeglądarce. Szczegóły.


SPONSOR SERWISU


KONTAKT
SERWIS INFORMACYJNY CIRE 24

Przedstawiciele niemieckiej gospodarki ostrzegają przed dodatkowymi kosztami ochrony klimatu
11.10.2017r. 06:26

Jak czytamy w BiznesAlert, przedstawiciele niemieckiej gospodarki ostrzegają formujący się rząd przed dodatkowymi kosztami ochrony klimatu, które proponuje prezydent Francji.
- Niemiecka gospodarka potrzebuje odciążeń, a nie dodatkowych obciążeń, jakim jest podatek od CO2 - mówi Eric Schweitzer, przewodniczący Niemieckie Izby Przemysłu i Handlu (DIHK) we Frankfurter Allgemeine Zeitung.

Schweitzer powiedział to w reakcji na wypowiedzi Zielonych, a także związanych z nimi ekologów i ekonomistów, którzy uważają europejski system handlu emisjami (ETS) za niesprawny. Odpowiedział, że narodowy podatek od emisji dwutlenku węgla oznacza podwójne obciążenie dla przedsiębiorców. - Do handlu emisjami służy już europejski organ, który ustala ceny CO2 i nadzoruje wykonywanie celów klimatycznych - mówił.

Prezydent Francji Emmanuel Macron postuluje ustalenie w Europie ceny minimalnej za emisję tony CO2 na poziomie między 25 a 30€. Byłoby to cztery do pięciu razy więcej od obecnej ceny. Lösch ostrzega, że nie może być to celem rządu federalnego. BDI chce zamiast tego amortyzacji podatkowej dla modernizacji budynków jako celu ochrony klimatu.
Również Związek Zawodowy Niemieckich Przemysłowców (BDI) ostrzegał, że "wprowadzenie minimalnej ceny za CO2 będzie szkodliwe". Zastępca prezesa Holger Lösch powiedział, że emisje i wartość dodana przeniesione będą za granicę, a ceny energii elektrycznej będą rosły. - Najbardziej na tym skorzystają francuskie elektrownie atomowe, nie zaś niemiecka gospodarka - powiedział.

Również rodzinne przedsiębiorstwa apelują o ponowne rozważenie tego pomysłu. - Dotychczasowe instrumenty powodują wzrosty cen energii dla obywateli, a Niemcy nie osiągną celów klimatycznych - mówi prezes związku przedsiębiorstw rodzinnych Reinhold von Eben-Worlée. Podatek klimatyczny byłby "drugim najlepszym rozwiązaniem". Niezbędna byłaby jego zdaniem reforma systemu handlu emisjami, który dotyczyłby nie tylko sektora przemysłu i energetyki jak dzisiaj. Za tym wypowiedziała się również komisja monopolowa - informuje BiznesAlert.pl.
Frankfurter Allgemeine Zeitung , BiznesAlert

KOMENTARZE ( 1 )


Autor: Stach44 11.10.2017r. 07:46
Jak za minionych lat..... gospodarka sterowana ręcznie, ustalane limity, wprowadzane ograniczenia i to wszystko pod... pełna treść komentarza
ODPOWIEDZ ZGŁOŚ DO MODERACJI
Dodaj nowy Komentarze ( 1 )

DODAJ KOMENTARZ
Redakcja portalu CIRE informuje, że publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu CIRE. Redakcja portalu CIRE nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Przesłanie komentarza oznacza akceptację Regulaminu umieszczania komentarzy do informacji i materiałów publikowanych w portalu CIRE.PL
Ewentualne opóźnienie w pojawianiu się wpisanych komentarzy wynika z technicznych uwarunkowań funkcjonowania portalu. szczegóły...

Podpis:


Poinformuj mnie o nowych komentarzach w tym temacie
cire
©2002-2018
Agencja Rynku Energii S.A.
mobilne cire
IT BCE