ENERGETYKA, RYNEK ENERGII - CIRE.pl - energetyka zaczyna dzień od CIREHandel emisjami CO2
Właścicielem portalu jest ARE S.A.
ARE S.A.

SZUKAJ:PANEL LOGOWANIA

X
Portal CIRE.PL wykorzystuje mechanizm plików cookies. Jeśli nie chcesz, aby nasz serwer zapisywał na Twoim urządzeniu pliki cookies, zablokuj ich stosowanie w swojej przeglądarce. Szczegóły.


SPONSOR SERWISU


KONTAKT
SERWIS INFORMACYJNY CIRE 24

Europa będzie promować pakiet zimowy na szczycie G7
10.04.2017r. 07:44

Jak poinformował BiznesAlert.pl, w dniach 26-27 maja w sycylijskiej miejscowości Taormina odbędzie się szczyt państw G7. Komisarz ds. energii i klimatu Unii Europejskiej Miguel Arias Canete udał się do Rzymu, aby omówić agendę europejską na spotkaniu.
Szczyt będzie poświęcony bezpieczeństwu energetycznemu, w tym cybernetycznemu, dostawom gazu na Ukrainę, nowym źródłom energii, jak odnawialne, efektywności energetycznej oraz innowacjom. W jego trakcie Canete ma się spotkać z sekretarzem energii USA Rickiem Perrym i kanadyjskim ministrem surowców naturalnym Jimem Carrem.

Canete zadeklarował, że będzie dążył do "wysłania wspólnie silnego sygnału" o potrzebie inwestycji w efektywność energetyczną, czystą energetykę i innowacje. Jego zdaniem zwrot energetyczny w tym kierunku jest nieunikniony. Unia Europejska ma współpracować z partnerami w zakresie utrzymania zrównoważonego wzrostu, wyrównywania nierówności społecznych i polityki klimatycznej.
Komisja Europejska chce promować na szczycie G7 politykę klimatyczną realizowaną zgodnie z założeniami Unii Energetycznej i zaprezentowanego w listopadzie 2016 roku pakietu "Czysta energia dla wszystkich Europejczyków", czyli tzw. pakietu zimowego.

Na świecie narastają obawy, że administracja USA sceptyczna wobec polityki klimatycznej, zahamuje jej realizację na poziomie globalnym, pomimo osiągnięcia porozumienia klimatycznego w Paryżu z listopada 2015 roku. USA nadal nie ratyfikowały układu, który ma doprowadzić do ograniczenia zmian klimatu poprzez wspólne wysiłki państw świata.
BiznesAlert

DODAJ KOMENTARZ
Redakcja portalu CIRE informuje, że publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu CIRE. Redakcja portalu CIRE nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Przesłanie komentarza oznacza akceptację Regulaminu umieszczania komentarzy do informacji i materiałów publikowanych w portalu CIRE.PL
Ewentualne opóźnienie w pojawianiu się wpisanych komentarzy wynika z technicznych uwarunkowań funkcjonowania portalu. szczegóły...

Podpis:


Poinformuj mnie o nowych komentarzach w tym temacie
cire
©2002-2018
Agencja Rynku Energii S.A.
mobilne cire
IT BCE