ENERGETYKA, RYNEK ENERGII - CIRE.pl - energetyka zaczyna dzień od CIREHandel emisjami CO2
Właścicielem portalu jest ARE S.A.
ARE S.A.

SZUKAJ:PANEL LOGOWANIA

X
Portal CIRE.PL wykorzystuje mechanizm plików cookies. Jeśli nie chcesz, aby nasz serwer zapisywał na Twoim urządzeniu pliki cookies, zablokuj ich stosowanie w swojej przeglądarce. Szczegóły.


SPONSOR SERWISU


KONTAKT
SERWIS INFORMACYJNY CIRE 24

USA. Kandydat na szefa agencji środowiska wątpi w zmiany klimatu
08.12.2016r. 14:44

Nowym szefem Agencji Ochrony Środowiska (EPA) USA za prezydentury Donalda Trumpa będzie dotychczasowy prokurator generalny Oklahomy Scott Pruitt - ogłosił w czwartek zespół ds. przejęcia władzy. Pruitt wyraża wątpliwości co do ocieplenia klimatu na Ziemi.
"Zbyt długo EPA wydawała pieniądze podatników na pozostającą poza kontrolą antyenergetyczną agendę, co zniszczyło miliony miejsc pracy jednocześnie osłabiając naszych niesamowitych rolników i wiele innych firm i branż na każdym kroku" - oświadczył Trump, cytowany w komunikacie.

Oklahoma to stan produkujący ropę naftową i gaz ziemny. Agencja AP pisze, że swoją działalnością jako prokurator generalny Pruitt wspierał firmy korzystające z energii z paliw kopalnych, czyli emitujące dużo CO2, który - zdaniem większości naukowców - przyczynia się do ocieplenia klimatu na Ziemi. Według Pruitta nie zostało to jednak udowodnione.

"Ta debata nie jest rozstrzygnięta - powiedział Pruitt w maju. - Naukowcy wciąż nie porozumieli się co do stopnia i rozmiarów globalnego ocieplenia, a także jego związku z działaniami człowieka" - przypomina brytyjski dziennik "Guardian".
Pruitt był także krytykiem samej agencji EPA - pisze AP. Jako prokurator generalny i minister sprawiedliwości Oklahomy wielokrotnie występował na drogę prawną przeciwko agencji, by zablokować federalne normy zmierzające do ograniczenia smogu albo emisji CO2 z elektrowni węglowych.

"Pruitt nie tylko zaprzeczał zmianom klimatu, ale także współpracował blisko z przemysłem opartym na paliwach kopalnych, by uczynić ten kraj bardziej zależnym, a nie mniej, od paliw kopalnych" - powiedział senator ze stanu Vermont Bernie Sanders, który konkurował z Hillary Clinton o nominację Demokratów w wyborach do Białego Domu.

Agencja Reutera ocenia, że nominacja 48-letniego Pruitta potwierdza, że administracja Trumpa odejdzie od prośrodowiskowej polityki prezydenta Baracka Obamy.

KOMENTARZE ( 1 )


Autor: stach 08.12.2016r. 19:32
wprawdzie jedna jaskółka wiosny nie czyni , ale pojawia się promyk nadziei , że to początek odwrotu od szkodliwej dla... pełna treść komentarza
ODPOWIEDZ ZGŁOŚ DO MODERACJI
Dodaj nowy Komentarze ( 1 )

DODAJ KOMENTARZ
Redakcja portalu CIRE informuje, że publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu CIRE. Redakcja portalu CIRE nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Przesłanie komentarza oznacza akceptację Regulaminu umieszczania komentarzy do informacji i materiałów publikowanych w portalu CIRE.PL
Ewentualne opóźnienie w pojawianiu się wpisanych komentarzy wynika z technicznych uwarunkowań funkcjonowania portalu. szczegóły...

Podpis:


Poinformuj mnie o nowych komentarzach w tym temacie
cire
©2002-2018
Agencja Rynku Energii S.A.
mobilne cire
IT BCE